Pakujemy się na nowe zlecenie. Co powinna zabrać Opiekunka?

W naszym zawodzie miejsce pracy zmienia się co jakiś czas. Opiekunka osób starszych, która ma szczęście od lat jeździć do jednej rodziny wie, że nie mamy wpływu na to jak długo będzie żyć nasz podopieczny. Każdy wyjazd do Niemiec może być tym ostatnim. Rozpoczynamy poszukiwania kolejnego zlecenia i powoli przyzwyczajamy się do podopiecznego, jego domu i zachowań. Wprowadzając się na czas pracy do nowego miejsca warto pamiętać o podstawowych rzeczach, które musimy ze sobą zabrać. Co Opiekunki wymieniły jako niezbędne podczas nowej szteli? Zapraszamy do przeczytania o najważniejszych rzeczach, które zabierają Opiekunki do pracy w Niemczech.

Co za dużo to nie zdrowo

Okazało się, że większość z nas i tak pakuje za dużo rzeczy. Najlepszą radą jest przypomnienie, że na miejscu również znajdują się sklepy i spokojnie można kupić podstawowe produkty oraz przedmioty codziennego użytku. Jak uniknąć dodatkowym opłat za nadbagaż w busie? Spakuj ubrania według kompletów. Przygotuj sobie kilka zestawów ubrań „roboczych” do pracy w domu. Spokojnie 3 takie komplety wystarczą Ci na miesiąc. Dodatkowo dwa komplety ubrań wyjściowych z nadzieją, że przydadzą się podczas spotkania z Opiekunkami z okolicy. Dwie piżamy, klapki/kapcie oraz buty na odpowiednie do pory roku. Oczywiście bielizna, ale o tym chyba nie muszę wspominać. Opiekunki wspominają również o tym, że zabierają z domu swoje ręczniki. Czy potrzebujemy większej ilości ubrań? Zobacz z ilu kompletów ciuchów korzystasz podczas pobytu w Polsce. O dziwo okazuje się, że kobiece „nie mam się w co ubrać” w rzeczywistości i tak kończy się na paru ulubionych ubraniach noszonych na zmianę. Pamiętaj również, aby zabrać plecak i torebkę na samodzielne wyjścia. Plecak przyda się również do wspólnych wyjść z podopiecznym.

Polska kuchnia, taką kocham

Produkty kulinarne dostępne w Niemczech nie różnią się od tych w Polsce … na pozór. Opiekunki często wymieniały, że zabierają ze sobą polskie przyprawy. Kucharek podobno smakuje dużo lepiej niż jego niemiecki odpowiednik. Tak samo inny w smaku jest pieprz ziołowy. Nie ma lepszych galaretek niż te wyprodukowane w kraju. Każda z nas na pewno ma swoich faworytów, do których jest przywiązana i bez których nie wyobraża sobie gotowania lub pieczenia. I niestety w tym momencie wywiązała się dyskusja dlaczego Opiekunki dokładają do swojej pracy. Skoro przywożą produkty z Polski za które nikt im nie zapłaci. Moim zdaniem zapłacenie za paczkę pieprzu nie odbierze nam godności, a wręcz przeciwnie poprawi humor. Nawet jeśli podopieczni będą z niego korzystać będę czuła satysfakcję, że jedzą oni dobre rzeczy i wiedzą, że są one z Polski. Zwłaszcza, że wiele osób za granicą zachwyca się polskimi potrawami i moim zdaniem jest to powód do dumy.

Komputer, telefon, pieniądze …

Najważniejsze rzeczy wymieniane przez każdego to właśnie komputer, telefon i pieniądze na czarną godzinę. Bez możliwości połączenia się z internetem w obecnych czasach na prawdę ciężko funkcjonować. Jeśli do tego nie posiadamy również telefonu zostaje nam tylko korespondencja poprzez listy. Laptopy lub tablety umożliwiają nam swoim rozmiarem bezproblemowy transport. Pamiętaj również o zabraniu wszystkich ładowarek do urządzeń elektrycznych. Oczywiście można je dokupić na miejscu, jednak może sprawić problem wytłumaczenie w sklepie czego potrzebujemy. Nie zapominajmy również o zabraniu lekarstw na własny użytek – pod żadnym pozorem nie podawaj swoich lekarstw podopiecznemu, może być on uczulony na niektóre ze składników. Zabierz również rozmówki polsko-niemieckie dla Opiekunek lub słownik niemieckiego aby ułatwić sobie komunikacje w razie problemów.

„Dobre nastawienie i dużo cierpliwości”

Najczęściej powtarzane w komentarzach jest jednak, że Opiekunka powinna zabrać ze sobą dobre nastawienie i dużo cierpliwości. Nie zapomnijmy również o empatii, która jest niezbędna w naszej pracy. Warto zadbać również o zapełniacie czasu w postaci ulubionych książek i gazet. Ostatnio hitem są kolorowanki antystresowe. Idealnie wypełniają czas, pomagają oczyścić głowę z natłoku myśli. Dodatkowo pozwalają „wyżyć się” artystycznie. Również ciekawą nowością są urządzenia do czytania e-booków. Możemy wgrać w urządzenie wiele książek, a przy okazji nie musimy wozić dodatkowych kilogramów. Zawsze możesz liczyć na towarzystwo i wsparcie naszych czytelniczek obecnych na facebookowej grupie.

A Ty co obowiązkowo zabierasz ze sobą podczas wyjazdu? Daj znać w komentarzu!

Dodaj opinię

3 Odpowiedzi do wpisu “Pakujemy się na nowe zlecenie. Co powinna zabrać Opiekunka?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ