Koronawirus – strach się bać. Wiadomość od opiekunki.

koronawirus opiekunka

Udostępnij!

Shares

W poniedziałek przeczytałam Wasz artykuł o koronawirusie. Włączyłam telewizor – koronawirus, poszłam na zakupy – prawie puste półki bo … koronawirus. Poszłam na pocztę zrobić opłaty czy okienku informacja – koronawirus. Czy to nie jest już przesada? Wnuczka śmiała się, że pierwszy raz od kiedy chodzi do szkoły, a jest już w 6 klasie mieli w toalecie mydło i papier do wycierania rąk… przez jeden dzień. Na drugi się skończyło i nikt nie uzupełnił pojemników.

Jak to jest, że w Niemczech i Włoszech – Europejskich krajach wirus się roznosi, a w Afryce czy Indiach jest po jednym zarażonym? Przecież tam nikt nie dba o higienę. A skoro nam mówi się, że ręce trzeba myć tysiąc razy dziennie to bardzo wątpię, czy tam trzymają się tych zasad.

Ten cały koronawirus jest podejrzany. Komu ma to służyć? Dobrze by było dla państw gdyby się pozbyli starszych i schorowanych a jak wiadomo to tacy umierają – młodzi się z tego leczą. Dziwne prawda? Gdyby z ziemi zniknęli wszyscy seniorzy każdy nadawał by się do pracy i napędzali by gospodarkę. A państwa nie musiałyby płacić emerytów i rent.

Więcej osób w ciągu roku umiera z powodu grypy w Polsce niż ten śmiertelny koronawirus zabiera z całej Ziemi. Ktoś musi mieć w tym interes żeby siać panikę i na lewo i prawo o tym mówić. Plus jest taki, że chociaż ludzie zaczęli ręce myć. Tylko czy na prawdę potrzebujemy koronawirusa, żeby dbać o higienę?

Beata

O autorze

Redakcja zleceniadlaopiekunek.pl

Tworzymy treści dla opiekunek osób starszych pracujących w Niemczech. Publikujemy artykuły o chorobach podopiecznych i opiece nad seniorem, przepisy kulinarne dostosowane do pracy za granicą, materiały do nauki języka niemieckiego, informacje o kulturze i życiu w Niemczech oraz artykuły partnerów branżowych. Naszym celem jest wspieranie opiekunek na co dzień — zarówno w pracy, jak i poza nią.

LinkedIn

Udostępnij!

Shares

Dodaj opinię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niedobór witaminy D u seniorów – dlaczego suplementacja „słoneczną witaminą” jest obowiązkowa nawet latem

Niedobór witaminy D u seniorów to częsty, ale łatwy do przeoczenia problem. Może przez długi czas nie dawać wyraźnych objawów, […]

CZYTAJ DALEJ
Co zobaczyć w Quedlinburgu – tysiąc domów z muru pruskiego, które wprawią Cię w osłupienie

Praca opiekunki to ogromny wysiłek fizyczny i psychiczny, dlatego tak ważne jest, abyś w czasie swojej pauzy (Freizeit) potrafiła na […]

CZYTAJ DALEJ
Agresywny podopieczny – kiedy masz prawo natychmiast opuścić zlecenie?

Agresja ze strony podopiecznego to nie jest „trudny charakter”, który po prostu trzeba przeczekać. Jeśli senior bije, szarpie, grozi, rzuca […]

CZYTAJ DALEJ