*Friggawork*

Numer KRAZ:
Status agencji zatrudnienia:
Ocena firmy:
Ilość ocen: 1
Adres firmy: Jana i Jędrzeja Śniadeckich 2/4
85-011
Bydgoszcz
Kujawsko-pomorskie
Numery telefonów:
514 686 493
Facebook:
Strona www: https://www.friggawork.pl/pl/kontakt
Informacje o firmie:

Etapy rekrutacji:

zgłoś się do nas! Napisz lub zadzwoń: praca@friggawork.pl +48 (52) 389 11 50
wypełnij formularz online na naszej stronie internetowej lub zadzwoń do konsultanta, który zrobi to za Ciebie,
omów z nami szczegóły współpracy, a następnie witaj w naszym zespole!
Do głównych zadań należą:

towarzyszenie seniorom w czynnościach dnia codziennego,
przygotowanie posiłków,
prowadzenie gospodarstwa domowego,
wspólne wizyty u lekarza,
pomoc w utrzymaniu higieny ciała.
Oferujemy:

wynagrodzenie do 1800 Euro netto za miesiąc,
opłacanie świadczeń ZUS,
pozyskiwanie druku o legalnym delegowaniu A1,
zakup biletów w obie strony,
stały kontakt z koordynatorem,
pomoc w doborze oferty,
szybkie wyjazdy,
dodatki świąteczne oraz premie za polecenie zmienniczki.
Poszukujemy kandydatów:

ze znajomością języka niemieckiego, pozwalającą na codzienną komunikację,
z doświadczeniem w opiece nad osobą starszą bądź chorą,
odpowiedzialnych, z dużą empatią, o miłym usposobieniu.

Nasza firma zapewnia legalne zatrudnienie na terenie Niemiec i Luksemburga. Miejscem pracy są prywatne domy naszych kontrahentów. Zakres obowiązków należących do opiekunów uzależniony jest od stanu zdrowia podopiecznego oraz trybu dnia seniora. Istotnym elementem jest indywidualne traktowanie każdego z podopiecznych. Pomocny w analizie przypadku jest przedstawiony przez nas opis zawierający aktualny stan zdrowia oraz codzienne przyzwyczajenia seniora.

Rynek pracy w Niemczech rozwija się niezwykle dynamicznie. Świadczą o tym, chociażby coraz liczniejsze i różnorodniejsze oferty pracy, które można znaleźć w wielu sektorach. Propozycji zatrudnienia przybywa nie tylko w budownictwie czy logistyce, ale także w opiece. To właśnie z tego względu poszukiwane są wykwalifikowane opiekunki od zaraz, które mogą liczyć na atrakcyjne warunki pracy i dość wysokie wynagrodzenie. Jeszcze do niedawna ich miejsce zajmowały przede wszystkim pielęgniarki. Obecnie natomiast zamożne rodziny mieszkające na terenie Niemiec coraz częściej poszukują doświadczonych opiekunek, które poza pomocą w codziennym życiu, będą także dotrzymywać towarzystwa podopiecznej lub podopiecznemu.

Opieka nad osobą starszą w Niemczech stanowi duże wyzwanie. Zakres wypełnianych obowiązków na ogół jest uzależniony od ogólnego stanu zdrowia seniora. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zwykle są to osoby starsze i schorowane, zmagające się z demencją, chorobą Alzheimera, zaburzeniami rytmu serca, chorobą Parkinsona, nietrzymaniem moczu czy z wieloma innymi groźnymi dla zdrowia schorzeniami. Dlatego dobra opiekunka powinna być nie tylko otwarta, cierpliwa i wyrozumiała, ale powinna też być odporna na stres i umieć reagować w nagłych, kryzysowych sytuacjach. W zawodzie tym poszukiwane są w szczególności osoby łatwo nawiązujące kontakty, empatyczne i wykazujące pozytywne podejście do życia. Nie bez znaczenia oczywiście jest także znajomość języka niemieckiego. Najbardziej poszukiwane są opiekunki do Niemiec, które dobrze znają język lub umieją się nim posługiwać w stopniu umożliwiającym codzienną komunikację.

Opiekunka Niemcy od zaraz – wykorzystaj szansę!
Nie da się ukryć, że opieka w Niemczech jest niezwykle prężnie rozwijającym się sektorem. Nic więc dziwnego, że na wyjazd zarobkowy w charakterze opiekuna lub opiekunki decyduje się coraz większa liczba osób z Polski. Praca z ludźmi starszymi niewątpliwie jest niezwykle wymagająca, a niekiedy nawet stresująca, dlatego pracownicy tego typu zawodu mogą liczyć na atrakcyjne warunki pracy oraz bardzo dobre zarobki. Opiekunka musi nie tylko pomagać seniorowi w wykonywaniu codziennych czynności takich jak, chociażby poranna i wieczorna toaleta, przebieranie się czy przygotowywanie posiłków. Bardzo często taka osoba zajmuje się także różnego rodzaju pracami domowymi – gotowaniem, odkurzaniem, praniem, prasowaniem, podlewaniem kwiatów, robieniem drobnych zakupów itp.

Zanim zdecydujesz się na podjęcie pracy w charakterze opiekunki w Niemczech od zaraz, musisz poznać wymagania, jakie są stawiane kandydatom. Największe szanse na zdobycie zatrudnienia w tej dziedzinie mają osoby:

sprawnie posługujące się językiem niemieckim (lub przynajmniej w stopniu umożliwiającym zrozumiałą komunikację),
z doświadczeniem w opiekowaniu się osobami starszymi lub chorymi,
opanowane i odporne na stres,
cierpliwe, wyrozumiałe i odpowiedzialne,
z pogodnym usposobieniem.
Ponieważ opieka nad seniorem jest trudna i wymagająca, mile widziane są także osoby samodzielne, zaradne oraz dobrze radzące sobie z nagłymi sytuacjami kryzysowymi. Wprawdzie po przyjeździe do Niemiec każdy pracownik może liczyć na całodobową opiekę wyspecjalizowanego koordynatora, jednak trzeba mieć świadomość, że opiekunka na co dzień jest z osobą starszą zupełnie sam na sam. Dlatego w tej profesji nie sprawdzą się osoby nieśmiałe, nieumiejące nawiązywać kontaktów, a także niecierpliwe. Praca z osobami starszymi bardzo często polega bowiem na kilkukrotnym tłumaczeniu i powtarzaniu pewnych rzeczy. Dodatkowym atutem może być przeszkolenie medyczne lub posiadanie fachowej wiedzy z zakresu chorób, z którymi najczęściej zmagają się ludzie w podeszłym wieku.

Opiekunki na wyjazd do Niemiec poszukiwane
Jak już wyżej podkreślono, opieka w Niemczech jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się sektorem. Dlatego coraz częściej można natknąć się na oferty pracy dla opiekunki od zaraz. Osoby, które nie chcą podejmować się organizacji takiego wyjazdu zarobkowego na własną rękę, mogą skorzystać z usług świadczonych przez profesjonalną agencję pracy.

Jeśli właśnie szukasz zatrudnienia w charakterze opiekunki do Niemiec, jesteś we właściwym miejscu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz doskonałej znajomości branży agencja Frigga może zaoferować szeroki wybór ofert pracy dla wszystkich zainteresowanych podjęciem pracy w opiece osób starszych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zajmowanie się seniorem jest zadaniem ciężkim i wymagającym, dlatego poza legalnym zatrudnieniem każdemu pracownikowi możemy zapewnić wysokie zarobki oraz komfortowe warunki zakwaterowania.

Praca jako opiekunka w Niemczech od zaraz to bez wątpienia doskonała szansa na dobre dochody, ale oczywiście nie tylko. W ten sposób możesz też poznać ciekawych ludzi, nawiązać nowe kontakty i rozwijać swoje pasje. Podejmując się wyzwania, jakim jest opieka nad seniorem, możesz też zdobywać nowe umiejętności oraz czerpać satysfakcję z obcowania z drugą osobą, dotrzymując jej towarzystwa i pomagając w codziennym funkcjonowaniu.

Firma gwarantuje: legalna praca, wypłata w terminie, składki ZUS, karta EKUZ, formularz A1, opłacany transport, opieka koordynatora 24/h, premie świąteczne, bezpłatne kursy językowe, dodatkowe ubezpieczenie

OCEŃ FIRMĘ

Zaloguj się aby dodać ocenę firmy

Aktualne oferty firmy: *Friggawork*

Nie znaleziono ofert pracy