Skąd mam wiedzieć, która agencja pracy jest najlepsza? Mam doświadczenie w opiece, a i tak zostałam oszukana.

Aż mi wstyd jaka byłam naiwna. Na początku myślałam, że z firmą jest bezpieczniej i więcej zarobię. Agencja pracy, z którą pojechałam udowodniła, że to nie prawda.

To życie wybrało mi zawód Opiekunki.

Do pracy w Niemczech zmusiły mnie długi. Pomyślałam o pracy w opiece, bo doświadczenie mam duże. Wiele lat zajmowałam się chorym na raka ojcem. Nikt mi w tym nie pomagał i dlatego wszystkiego nauczyłam się sama. Widziałam jak ciężko mu prosić o szklankę herbaty czy o pomoc przy kąpieli. Ale dziękował bardzo często. Bardzo się do siebie zbliżyliśmy w tym czasie. To jedyna dobra rzecz w tej historii. Po śmierci taty nie mogłam znaleźć sobie miejsca. Wtedy pomyślałam, że zostanę opiekunką dla innych

Nie wierzcie we wszystko co piszą o agencjach pracy w internecie.

Nie miałam żadnej znajomej Opiekunki dlatego szukałam informacji w internecie. Dużo jest stron z informacjami jaka agencja pracy jest najlepsza.  Jest dużo rankingów np. „Agencja Pracy Roku” czy „Najlepsza firma dla Opiekunek”. Myślałam, że to wystarczy. Teraz już wiem, że to nic nie znaczy. Firmy same sobie robią takie listy i nie można w to wierzyć. Lepiej poczytać czy agencja pracy płaci na czas, czy w umowie są te kwoty co obiecują, czy ubezpieczają itd. Dla mnie to jest najważniejsze.

Pozostałe historie Opiekunek: https://zleceniadlaopiekunek.pl/artykuly/

Ja jestem uczciwa w pracy, to niech mnie też nie oszukują.

Moja firma była na początku super. Jednak jak dojechałam do Niemiec kontakt się urwał. Najgorsze jest to, że wynagrodzenie chcieli dać dopiero jak wrócę do Polski. Na koniec okazało się, że nie jestem ubezpieczona. No to jakaś kpina.

Jak na spokojnie poczytałam o nich, to okazało się, że agencja działa dopiero rok. W sumie niewiele o niej wiadomo.  To bardzo ciężka praca, a czasem mam wrażenie, że firmy tego nie rozumieją. A jak się trafi babcia z ostrą demencją to i psychicznie ciężko. Ale ja to kocham. Nie chcę się tylko dodatkowo stresować, że mnie jakaś firma oszuka. Czy wymagam za dużo?

Aneta z Wałbrzycha

Chcesz wziąć udział w pomocy? Komentuj pod artykułem i dziel się swoimi doświadczeniami! 

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco: https://www.facebook.com/zleceniadlaopiekunek

Wybierz dla siebie agencję pracy: https://zleceniadlaopiekunek.pl/oferty-pracy/


Sprawdź również

Jak wyjść ze spirali długów? Zapytaliśmy o to eksperta.

Poprosiliśmy o pomoc eksperta, który podpowie, co mogą zrobić osoby mierzące się z problemem zadłużenia.

CZYTAJ DALEJ
Praca Opiekunki w Święta: Czy warto pozostać z podopiecznym?

Podjęcie decyzji o pracy w Święta jako opiekunka osoby starszej to niełatwy wybór, który wymaga rozważenia wielu czynników.

CZYTAJ DALEJ
Zawód opiekunka. Co na to mąż i dzieci?

Opiekunka seniora to zawód, który coraz częściej wybierany jest przez kobiety. Na pracę poza granicami Polski decydują się panie w różnym wieku – kiedyś ten zawód kojarzony był ze starszymi […]

CZYTAJ DALEJ
Jak zorganizować życie z opieką w tle?

O tym, jak bardzo zmienia się życie rodziny, gdy senior zaczyna potrzebować pomocy przy codziennych czynnościach, wiedzą wszyscy, którzy doświadczyli takiej sytuacji. Często dopiero post factum wyciągają oni wnioski, co […]

CZYTAJ DALEJ