Skąd mam wiedzieć, która agencja pracy jest najlepsza? Mam doświadczenie w opiece, a i tak zostałam oszukana.

wybor agencji www

Udostępnij!

Shares

Aż mi wstyd jaka byłam naiwna. Na początku myślałam, że z firmą jest bezpieczniej i więcej zarobię. Agencja pracy, z którą pojechałam udowodniła, że to nie prawda.

To życie wybrało mi zawód Opiekunki.

Do pracy w Niemczech zmusiły mnie długi. Pomyślałam o pracy w opiece, bo doświadczenie mam duże. Wiele lat zajmowałam się chorym na raka ojcem. Nikt mi w tym nie pomagał i dlatego wszystkiego nauczyłam się sama. Widziałam jak ciężko mu prosić o szklankę herbaty czy o pomoc przy kąpieli. Ale dziękował bardzo często. Bardzo się do siebie zbliżyliśmy w tym czasie. To jedyna dobra rzecz w tej historii. Po śmierci taty nie mogłam znaleźć sobie miejsca. Wtedy pomyślałam, że zostanę opiekunką dla innych

Nie wierzcie we wszystko co piszą o agencjach pracy w internecie.

Nie miałam żadnej znajomej Opiekunki dlatego szukałam informacji w internecie. Dużo jest stron z informacjami jaka agencja pracy jest najlepsza.  Jest dużo rankingów np. „Agencja Pracy Roku” czy „Najlepsza firma dla Opiekunek”. Myślałam, że to wystarczy. Teraz już wiem, że to nic nie znaczy. Firmy same sobie robią takie listy i nie można w to wierzyć. Lepiej poczytać czy agencja pracy płaci na czas, czy w umowie są te kwoty co obiecują, czy ubezpieczają itd. Dla mnie to jest najważniejsze.

Pozostałe historie Opiekunek: https://zleceniadlaopiekunek.pl/artykuly/

Ja jestem uczciwa w pracy, to niech mnie też nie oszukują.

Moja firma była na początku super. Jednak jak dojechałam do Niemiec kontakt się urwał. Najgorsze jest to, że wynagrodzenie chcieli dać dopiero jak wrócę do Polski. Na koniec okazało się, że nie jestem ubezpieczona. No to jakaś kpina.

Jak na spokojnie poczytałam o nich, to okazało się, że agencja działa dopiero rok. W sumie niewiele o niej wiadomo.  To bardzo ciężka praca, a czasem mam wrażenie, że firmy tego nie rozumieją. A jak się trafi babcia z ostrą demencją to i psychicznie ciężko. Ale ja to kocham. Nie chcę się tylko dodatkowo stresować, że mnie jakaś firma oszuka. Czy wymagam za dużo?

Aneta z Wałbrzycha

Chcesz wziąć udział w pomocy? Komentuj pod artykułem i dziel się swoimi doświadczeniami! 

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco: https://www.facebook.com/zleceniadlaopiekunek

Wybierz dla siebie agencję pracy: https://zleceniadlaopiekunek.pl/oferty-pracy/


O autorze

Redakcja zleceniadlaopiekunek.pl

Tworzymy treści dla opiekunek osób starszych pracujących w Niemczech. Publikujemy artykuły o chorobach podopiecznych i opiece nad seniorem, przepisy kulinarne dostosowane do pracy za granicą, materiały do nauki języka niemieckiego, informacje o kulturze i życiu w Niemczech oraz artykuły partnerów branżowych. Naszym celem jest wspieranie opiekunek na co dzień — zarówno w pracy, jak i poza nią.

LinkedIn

Udostępnij!

Shares

Sprawdź również

Niedobór witaminy D u seniorów – dlaczego suplementacja „słoneczną witaminą” jest obowiązkowa nawet latem

Niedobór witaminy D u seniorów to częsty, ale łatwy do przeoczenia problem. Może przez długi czas nie dawać wyraźnych objawów, […]

CZYTAJ DALEJ
Co zobaczyć w Quedlinburgu – tysiąc domów z muru pruskiego, które wprawią Cię w osłupienie

Praca opiekunki to ogromny wysiłek fizyczny i psychiczny, dlatego tak ważne jest, abyś w czasie swojej pauzy (Freizeit) potrafiła na […]

CZYTAJ DALEJ
Agresywny podopieczny – kiedy masz prawo natychmiast opuścić zlecenie?

Agresja ze strony podopiecznego to nie jest „trudny charakter”, który po prostu trzeba przeczekać. Jeśli senior bije, szarpie, grozi, rzuca […]

CZYTAJ DALEJ