Nocne wstawanie i ciężkie zlecenia. Wiadomość Weroniki.

Przeczytałam ostatnią wiadomość, którą napisał jakiś opiekun i stwierdziłam, że to kłamstwo. Jeszcze nie spotkałam zlecenia gdzie za nieprzespane nocy dostawałabym wolne w dzień żeby się wyspać. A co dopiero, żeby przychodził ktoś z rodziny i wtedy pilnował seniorów. To się w głowie nie mieści. I teraz zastanawiam się czy to zależy od tego, że kobiety – opiekunki są bardziej wykorzystywane czy opiekunowie są bardziej od dbania o dom, a nie o podopiecznych.

Pracowałam i we Włoszech i w Niemczech i nigdy, powtarzam nigdy nie spotkałam się z tym żeby się ktokolwiek przejmował tym, że chodzę niewyspana. Jak zaczęłam jeździć do Niemiec to myślałam, że będzie lepiej, bo każdy chwalił, że lepsze warunki i pieniądze niż w Italii. No ale było tak samo. I jak jadę do pracy to wiem, że nie będzie łatwo. Po prostu wracam po miesiącu i wtedy się wysypiam. Nie ma co liczyć na innych bo zapłacić nie będą chcieli jak się zaczniesz o swoje upominać. Nie wiem jak długo ten „opiekun” niby pracował, że zawsze miał taki miód na zleceniu. Chyba jednak za krótko i życia nie poznał dobrze. Ja już nawet nie umiem doliczyć się w ilu miejscach pracowałam. Jak kiedyś miałam zostać dłużej w jednym domu to powiedziałam nie, bo tam było dwóch podopiecznych i się budzili na zmianę.

Koleżanka jak jej opowiadam też mówi, że to niemożliwe. Zamiast się przyznać, że też tak ma. Ludzie udają, że praca opiekunki jest miła i przyjemna. Nie mówi się na głos o tym jak to wygląda. Kogo chcecie oszukać? Potem jedzie taki jeden z drugą i opowiadają jaka to lekka praca. Że doświadczenie niepotrzebne. Ciekawe jak się okaże, że mają opiekować się na prawdę chorym co wtedy zrobią. A to nie jest tak, że zadzwonisz po rodzinę i oni przyjdą bo przecież w każdym domu to tych starych mają w poważaniu. Nikt się nie interesuje. Nikt nie pomoże. Miałam raz tak, że mi zapłacić wszystkiego nie chcieli, bo powiedziała córeczka, że ona robiła zakupy i chciała mi 200 € dać mniej. Dopiero jak ją policją zaczęłam straszyć to normalnie zapłaciła. Też pracowałam w domu, gdzie na taxi nie chcieli dać, żeby z busa podjechać do domu, po tygodniu poszłam od nich bo traktowali mnie jak zero.

Proszę nie umieszczać tutaj kłamstw, że praca opiekunki, jest przyjemna i miła. Bo wprowadzacie ludzi w błąd.

Weronika

Odnosząc się do zarzutów z wiadomości informujemy, że na szczęście wśród opiekunek i opiekunów znajdują się też zadowolone osoby i nie musimy wymyślać treści w tym dziale. Wiadomość Pani Weroniki opublikowaliśmy, aby była jasność, że nie cenzurujemy wiadomości i każdy mimo innych poglądów ma szansę się u nas wypowiedzieć. Wolimy publikować zadowolone i pozytywne wiadomości, bo mamy dość wizerunku opiekunek jaki obecnie jest w internecie.

Redakcja zleceniadlaopiekunek.pl

Skomentuj artykuł

Jedna opowiedź do wpisu “Nocne wstawanie i ciężkie zlecenia. Wiadomość Weroniki.”

  • To jest blond zeby kturas opiekunka byla zadowolona ze schteli..w niemczech podopieczni soł mili bo majoł opieke oplacanol przez źond..ale soł rużne schtele nie ma idetycznej schteli?
    .

Dodaj komentarz

[nextend_social_login provider="facebook"]

Sprawdź również

Jak wyjść ze spirali długów? Zapytaliśmy o to eksperta.

Poprosiliśmy o pomoc eksperta, który podpowie, co mogą zrobić osoby mierzące się z problemem zadłużenia.

CZYTAJ DALEJ
Praca Opiekunki w Święta: Czy warto pozostać z podopiecznym?

Podjęcie decyzji o pracy w Święta jako opiekunka osoby starszej to niełatwy wybór, który wymaga rozważenia wielu czynników.

CZYTAJ DALEJ
Zawód opiekunka. Co na to mąż i dzieci?

Opiekunka seniora to zawód, który coraz częściej wybierany jest przez kobiety. Na pracę poza granicami Polski decydują się panie w różnym wieku – kiedyś ten zawód kojarzony był ze starszymi […]

CZYTAJ DALEJ
Jak zorganizować życie z opieką w tle?

O tym, jak bardzo zmienia się życie rodziny, gdy senior zaczyna potrzebować pomocy przy codziennych czynnościach, wiedzą wszyscy, którzy doświadczyli takiej sytuacji. Często dopiero post factum wyciągają oni wnioski, co […]

CZYTAJ DALEJ