Więcej roszczeń niż obowiązków. Przemyślenia Jakuba.

Udostępnij!

Shares

Jestem Jakub, jestem opiekunem. Przyzwyczaiłem się już do tego, że w opiece jestem mniejszością i sam czasami dla żartu mówię, że jestem opiekunką. Lubię swoją pracę. Mam 52 lata więc jestem sprawnym fizycznie młodym mężczyzną, hahaha. A tak na prawdę mam przewagę nad starszymi babciami, które chcą dorobić na emeryturze. Nie wyobrażam sobie, że jeździł bym do opieki gdybym miał chory kręgosłup i nie potrafił zrobić transferu czy np. przynieść zakupów ze sklepu.

Nas mężczyzn traktują inaczej. Jesteśmy bardziej od czarnej roboty. Mimo wszystko wydaje mi się, że jesteśmy bardziej wrażliwi niż opiekunki. Przede wszystkim jesteśmy bardziej konkretni. Przestałem czytać co piszą kobiety na facebooku bo to ogłupia. Wolę oglądać telewizje i trenować przynajmniej swój niemiecki.

Czy tylko ja mam wrażenie, że obecnie opiekunki mają więcej roszczeń niż obowiązków? Tego nie mogę, zakupów nie zrobię, dla rodziny nie przygotuje, Pflege nie pomogę. Jesteście do opieki, a nie na wakacjach. Wiadomo, nie można się dać wykorzystywać, ale ta praca ma być pomocą. Ja każdy kontrakt traktuje jak odwiedziny u rodziny. Miałem chorych rodziców więc wiem jak dużo cierpliwości i spokoju trzeba okazać starszym osobom. Jeszcze nigdy, a jeżdżę od 4 lat nie spotkało mnie na opiece nic złego, nic przez co poczułbym się wykorzystywany.

Ludzie! Traktujcie swoją pracę jak coś co robicie od serca. Nie spadnie Wam korona z głowy, bo jej nie macie! Bądźcie mili dla innych, a to do Was wróci. Też nie bójcie się prosić o pomoc innych. Ja miałem tak, że i do sąsiadów po papier toaletowy musiałem iść bo zapomniałem kupić. Na innym zleceniu opiekunka-sąsiadka przyszła na swojej pauzie popilnować mojego podopiecznego, bo pilnie musiałem jechać do apteki. Bądźcie mili, życzliwi i dobrzy dla innych. Praca w opiece jest na prawdę przyjemna i daje dużo satysfakcji.

No chyba, że my mężczyźni podchodzimy do tematu inaczej. Tak czy siak. Zastanów się czy Ty lubisz swoją pracę. Jeśli nie, to zmień zawód. Bo tutaj nie ma miejsca dla roszczeniowych nierobów.

Pozdrawiam wszystkich opiekunów! Niech będzie nas coraz więcej. Mądre opiekunki też pozdrawiam!

Jakub

O autorze

Redakcja zleceniadlaopiekunek.pl

Tworzymy treści dla opiekunek osób starszych pracujących w Niemczech. Publikujemy artykuły o chorobach podopiecznych i opiece nad seniorem, przepisy kulinarne dostosowane do pracy za granicą, materiały do nauki języka niemieckiego, informacje o kulturze i życiu w Niemczech oraz artykuły partnerów branżowych. Naszym celem jest wspieranie opiekunek na co dzień — zarówno w pracy, jak i poza nią.

LinkedIn

Udostępnij!

Shares

Sprawdź również

Praca 24h na dobę? Jak wyegzekwować ustawowe 2 godziny przerwy dziennie.

W pracy opiekunki seniora łatwo usłyszeć: „przecież jesteś na miejscu, więc jesteś dostępna cały czas”. To bardzo częsty problem, zwłaszcza […]

CZYTAJ DALEJ
Co zobaczyć w Trewirze – najstarsze miasto Niemiec, gdzie rzymskie zabytki są dosłownie na wyciągnięcie ręki

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech to ogromne wyzwanie, które wymaga nie tylko siły fizycznej, ale przede wszystkim cierpliwości i […]

CZYTAJ DALEJ
Suplementy na trawienie dla seniora – pożegnaj wzdęcia i ciężkość po posiłku raz na zawsze

Wzdęcia, uczucie pełności i ciężkość po jedzeniu to częste problemy w starszym wieku. Potrafią zepsuć apetyt, pogorszyć nastrój i utrudnić […]

CZYTAJ DALEJ