Niewypłacone wynagrodzenie. Co robić kiedy nie ma wypłaty.

Ostatni tydzień nie był zbyt dobry dla banków. Awarie, przerwy techniczne i problemy z płatnościami dotyczyły największych instytucji finansowych w kraju. Co zrobić, kiedy nie można sprawdzić czy na konto wpłynęła już wypłata za pracę w opiece?

PKO, Pekao, ING, Santander, Idea Bank w czasie wypłaty wynagrodzeń mieli przerwę techniczną. Konsekwencją przerwy w systemach było opóźnione otrzymanie pieniędzy za pracę. Na grupach pojawiły się informacje o nie otrzymaniu wynagrodzenia w kilku agencjach opiekunek. Zablokowane mogły zostać środki na kontach klientów.

Brak wypłaty na koncie. Gdzie zgłosić?

W umowie podpisanej z agencja opiekunek, musi znajdować się informacja o tym w jakim terminie zostanie wypłacone wynagrodzenie. Data ta jest wyznacznikiem ostatecznego dnia, w którym firma ma dokonać przelewu. Jednak nie jest to dzień wpłynięcia pieniędzy na konto.

Przelew krajowy zwykle dociera zwykle na drugi dzień. Inaczej wygląda sytuacja z kontami zagranicznymi. Tutaj wszystko zależy od tego czy banki ze sobą współpracują. Maksymalnie termin otrzymania transferu to 3 dni robocze. Jeśli przelew wyjdzie np. w piątek bez pieniędzy zostaniemy na kolejnych 5 dni.

Podczas zakładania konta bankowego, który posłuży nam do otrzymywania wynagrodzenia za pracę w opiece warto dowiedzieć się:

  • jakie są koszta związane z prowadzeniem konta?
  • czy transakcje są płatne?
  • jak wygląda płatność kartą za granicą?
  • jaka naliczana jest prowizja za wypłatę pieniędzy z bankomatu w Polsce i zagranicą?
  • jaki jest maksymalny czas otrzymywania przelewów?

Wypłata dla opiekunek osób starszych

Co zrobić jeśli pomimo upływy terminu w którym powinnaś otrzymać wypłatę pieniędzy, dalej nie ma ich na koncie? Najpierw skontaktuj się z koordynatorem z agencji opiekunek. Zapytaj czy wynagrodzenie zostało przelane i w jakim dniu. Następnie powinnaś skontaktować się z bankiem.

Jeśli bank poinformuje Cię o braku przelewu najważniejsze to przygotowanie następujących danych:

  • imię, nazwisko i pesel – w celu weryfikacji;
  • numer konta bankowego – dzięki temu będziecie mogli sprawdzić czy wynagrodzenie zostało przesłane na Twoje konto. Mogła zajść pomyłka bądź zwykła literówka podczas przepisywania danych;
  • PAMIĘTAJ! Kiedy zmieniasz konto w banku niezwłocznie poinformuj o tym agencje. Unikniesz dzięki temu problemów z oczekiwaniem na przelew. Firma może wypłacić w terminie wynagrodzenie na stary numer bankowy.

Ile zarabiają opiekunki w Niemczech?

Kwota wynagrodzenia powinna być podana w umowie. Zawsze przed wyjazdem poproś o dokładne wyliczenie wypłaty, którą otrzymasz. Dowiedz się jak wygląda kwestia odliczeń np. za kurs bądź przejazd.

Jeśli firma zwleka z wypłatą, świadczy to o jej nie rzetelności. Nie daj się oszukać. Pamiętaj, żeby przed wyjazdem zebrać wszystkie informacje dotyczące warunków zlecenia i dokładnie zapoznać się z zapisami w umowie w tym z karami umownymi.

Dodaj opinię

Jedna opowiedź do wpisu “Niewypłacone wynagrodzenie. Co robić kiedy nie ma wypłaty.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Sztela mina: jak nie dać się oszukać i co robić, jeśli już jesteś na miejscu

Sprawdź jak ją rozpoznać, uniknąć i co zrobić, gdy już jesteś na miejscu? Praktyczne porady i lista czerwonych flag.

CZYTAJ DALEJ
Podróż do pracy za granicą bez stresu? Sprawdź, jak Sindbad Transfer pomaga opiekunkom wyjeżdżającym do Niemiec

Pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka w Niemczech może być stresujący. Dzięki współpracy z Sindbad Transfer, podróż staje się komfortowa i bezpieczna. Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
O czym rozmawiać ze starszymi ludźmi? Ciekawe tematy dla seniorów

O czym rozmawiać z osobą starszą? Poznaj sprawdzone pomysły na ciekawe tematy dla seniorów, które zbliżają pokolenia i budują relacje.

CZYTAJ DALEJ
7 skutecznych sposobów na przełamanie bariery językowej

Nauka niemieckiego nie musi być trudna ani czasochłonna. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci szybko opanować język!

CZYTAJ DALEJ