Niewypłacone wynagrodzenie. Co robić kiedy nie ma wypłaty.

Ostatni tydzień nie był zbyt dobry dla banków. Awarie, przerwy techniczne i problemy z płatnościami dotyczyły największych instytucji finansowych w kraju. Co zrobić, kiedy nie można sprawdzić czy na konto wpłynęła już wypłata za pracę w opiece?

PKO, Pekao, ING, Santander, Idea Bank w czasie wypłaty wynagrodzeń mieli przerwę techniczną. Konsekwencją przerwy w systemach było opóźnione otrzymanie pieniędzy za pracę. Na grupach pojawiły się informacje o nie otrzymaniu wynagrodzenia w kilku agencjach opiekunek. Zablokowane mogły zostać środki na kontach klientów.

Brak wypłaty na koncie. Gdzie zgłosić?

W umowie podpisanej z agencja opiekunek, musi znajdować się informacja o tym w jakim terminie zostanie wypłacone wynagrodzenie. Data ta jest wyznacznikiem ostatecznego dnia, w którym firma ma dokonać przelewu. Jednak nie jest to dzień wpłynięcia pieniędzy na konto.

Przelew krajowy zwykle dociera zwykle na drugi dzień. Inaczej wygląda sytuacja z kontami zagranicznymi. Tutaj wszystko zależy od tego czy banki ze sobą współpracują. Maksymalnie termin otrzymania transferu to 3 dni robocze. Jeśli przelew wyjdzie np. w piątek bez pieniędzy zostaniemy na kolejnych 5 dni.

Podczas zakładania konta bankowego, który posłuży nam do otrzymywania wynagrodzenia za pracę w opiece warto dowiedzieć się:

  • jakie są koszta związane z prowadzeniem konta?
  • czy transakcje są płatne?
  • jak wygląda płatność kartą za granicą?
  • jaka naliczana jest prowizja za wypłatę pieniędzy z bankomatu w Polsce i zagranicą?
  • jaki jest maksymalny czas otrzymywania przelewów?

Wypłata dla opiekunek osób starszych

Co zrobić jeśli pomimo upływy terminu w którym powinnaś otrzymać wypłatę pieniędzy, dalej nie ma ich na koncie? Najpierw skontaktuj się z koordynatorem z agencji opiekunek. Zapytaj czy wynagrodzenie zostało przelane i w jakim dniu. Następnie powinnaś skontaktować się z bankiem.

Jeśli bank poinformuje Cię o braku przelewu najważniejsze to przygotowanie następujących danych:

  • imię, nazwisko i pesel – w celu weryfikacji;
  • numer konta bankowego – dzięki temu będziecie mogli sprawdzić czy wynagrodzenie zostało przesłane na Twoje konto. Mogła zajść pomyłka bądź zwykła literówka podczas przepisywania danych;
  • PAMIĘTAJ! Kiedy zmieniasz konto w banku niezwłocznie poinformuj o tym agencje. Unikniesz dzięki temu problemów z oczekiwaniem na przelew. Firma może wypłacić w terminie wynagrodzenie na stary numer bankowy.

Ile zarabiają opiekunki w Niemczech?

Kwota wynagrodzenia powinna być podana w umowie. Zawsze przed wyjazdem poproś o dokładne wyliczenie wypłaty, którą otrzymasz. Dowiedz się jak wygląda kwestia odliczeń np. za kurs bądź przejazd.

Jeśli firma zwleka z wypłatą, świadczy to o jej nie rzetelności. Nie daj się oszukać. Pamiętaj, żeby przed wyjazdem zebrać wszystkie informacje dotyczące warunków zlecenia i dokładnie zapoznać się z zapisami w umowie w tym z karami umownymi.

Skomentuj artykuł

Jedna opowiedź do wpisu “Niewypłacone wynagrodzenie. Co robić kiedy nie ma wypłaty.”

Dodaj komentarz

[nextend_social_login provider="facebook"]

Sprawdź również

Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Praca jako opiekunka osób starszych: Jak radzić sobie z rozłąką podczas Świąt?

Praca jako opiekunka osób starszych za granicą może być trudna w okresie Świąt. Poznaj sposoby na radzenie sobie z tęsknotą i przeżyj radośnie święta.

CZYTAJ DALEJ
Aktywny senior – pomysły na aktywność fizyczną seniora

Aktywny senior to zdrowy senior! Zadbaj o sprawność i mobilność seniora, by poprawić jego zdrowie i samopoczucie!

CZYTAJ DALEJ
Praca w święta jako Opiekunka seniora – Czy warto pracować podczas świąt?

Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na pracę w święta jako Opiekunka seniora. Odkryj korzyści finansowe, satysfakcję z pomocy oraz nowe świąteczne tradycje.

CZYTAJ DALEJ
Aktywność fizyczna jako klucz do radości życia seniorów

Ruch to zdrowie, każdy to wie! Ale jak bardzo ma to wpływ na życie osób starszych? Sprawdź ile może zdziałać aktywność fizyczna dla seniora!

CZYTAJ DALEJ