„Nagle muszę wrócić do domu.” Co robić w takiej sytuacji?

Nagłe sytuacje zdarzają się w każdej pracy. Także pracując jako opiekunka osób starszych może być różnie i może zdarzyć się tak, że nagle będziesz musiała wrócić do domu. Co robić w takiej sytuacji?

Nagłe sytuacje – czyli jakie?

W życiu wielu spraw nie da się zaplanować. Często mogą zdarzyć się takie, których nigdy byś się nie spodziewała. Także pracując jako opiekunka seniora musisz mieć to na uwadze. Wyjeżdżając na zlecenie nie spodziewasz się śmierci kogoś bliskiego, wypadku w rodzinie, czy choroby – swojej bądź członka rodziny. Takie sytuacje się zdarzają i opiekunka nie ma na nie wpływu. Dlatego, jeśli znajdujesz się w którejś z powyższych sytuacji, to z pewnością nie masz się o co obawiać. Należy także podkreślić, że sytuacją nagłą nie są sprawy osobiste takie jak konflikty w rodzinie czy sprawy sądowe. Przypadek pierwszy nie kwalifikuje się do opuszczenia miejsca pracy. W drugim natomiast, można odpowiednio wcześnie ustalić z agencją, aby wystawiono zaświadczenie o podróży i świadczenie usług na rzecz danej agencji – opiekunka seniora otrzyma najpewniej inny termin rozprawy sądowej.

Opiekunka seniora: jak powinnam się zachować?

Warto podkreślić, że niezależnie od sytuacji, opiekunka powinna zostać na stanowisku aż do rozwiązania sytuacji. Chodzi o to, że agencja także musi mieć czas na znalezienie odpowiedniego zastępstwa dla podopiecznego. Nigdy nie można samodzielnie opuścić miejsca pracy – jest to niedozwolone i nieodpowiedzialne.
W sytuacjach nagłych agencje najczęściej proszą o ich udokumentowanie. Dlatego też koniecznym będzie przedstawienie aktu zgonu, zaświadczenia lekarskiego itp. Jeśli opiekunka posiada takie dokumenty, stanowią one argument za tym, aby umożliwić jej wcześniejszy powrót. Gdy jednak nie posiada takich dokumentów, wszystko zależy od odpowiednich argumentów opiekunki. Warto jednak podkreślić, aby w całej tej sytuacji nadal kierować się szczerością i profesjonalizmem. Agencji także zależy, aby opiekunka w miejscu pracy czuła się komfortowo – razem rozwiążecie ten problem.

Dodaj opinię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[nextend_social_login provider="facebook"]

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ