Jak radzić sobie ze stresem w czasie pracy jako opiekunka seniora?

Praca z osobami starszymi jest pełna wyzwań. Podczas pobytu u podopiecznego może pojawić się wiele stresujących sytuacji, które będą wymagały podjęcia szybkiej i skutecznej reakcji. Jak zadbać o swój komfort psychiczny? Opiekunki współpracujące z Professional Care 24 mogą korzystać z telefonicznego wsparcia dla opiekunek! Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Jakie sytuacje mogą wywołać stres?

Praca opiekunki osób starszych składa się z wielu drobnych czynności, które wymagają ogromnego zaangażowania. Zajmowanie się ciężko chorym podopiecznym może być stresujące, ponieważ taka osoba często ma zaniki pamięci i nie kontroluje wszystkich swoich odruchów. Dlatego opiekunka musi wykazać się dużą dozą empatii i cierpliwości. Jednak te zasoby mogą szybko wyczerpać się w wyniku zmęczenia.

Dodatkowo podopieczny, który nie chce współpracować z opiekunką i jest do niej nieprzychylnie nastawiony, może wywoływać frustrację, zniechęcenie, a w dłuższej perspektywie – obniżenie samooceny. Agencja Professional Care 24 daje wszystkim opiekunkom – niezależnie od ich stażu czy umiejętności zawodowych – możliwość skorzystania z telefonu wsparcia. Na infolinii dyżury pełnią na zmianę psycholog, opiekunka i pracownik DPS z wieloletnim stażem. Podczas konsultacji można dowiedzieć się, jak radzić sobie z konkretną, stresującą sytuacją. Każda opiekunka uzyskuje też potrzebne wsparcie psychologiczne i otrzymuje praktyczne wskazówki dotyczące wykonywania poszczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Fachowe doradztwo psychologiczne

Telefon wsparcia dla opiekunek współpracujących z Professional Care 24 jest całkowicie bezpłatny. Z tej opcji korzystają m.in. opiekunowie seniorów z demencją lub Alzheimerem. Pomoc przydaje się również wtedy, gdy opiekunka ma problemy komunikacyjne i nie wie, jak zachęcić podopiecznego do współpracy i wykonywania poleceń. Konsultacja to również świetna alternatywa dla opiekunek, które muszą mierzyć się z agresją ze strony seniora.

Doświadczony psycholog udziela fachowej pomocy i dba o to, aby opiekunka czuła się komfortowo. Specjalista ma dużą wiedzę, dzięki czemu jest w stanie podpowiedzieć konkretne rozwiązania. Podczas rozmowy opiekun dowiaduje się, jak prawidłowo postępować z osobą cierpiącą na demencję lub inne jednostki chorobowe. Jest to też dobra okazja, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i uspokoić emocje związane z wykonywaniem zlecenia.

Realna pomoc w rozwiązywaniu problemów

W trakcie pracy z podopiecznym wiele sytuacji może zaskakiwać. Jeśli senior mieszka sam, opiekunka nie zawsze może zapytać rodzinę o niektóre szczegóły. Tymczasem na linii telefonu wsparcia Professional Care 24 dyżury pełni opiekunka z wieloletnim doświadczeniem w pracy w DPS. Chętnie podpowie, jak bezpiecznie zaktywizować seniora, aby się nie przeforsował lub jak obsłużyć sprzęt rehabilitacyjny.

Opiekunki zajmujące się osobami starszymi w Niemczech często potrzebują wsparcia w zakresie wykonywania podstawowych czynności pielęgnacyjnych lub skutecznej komunikacji z seniorem, który ma problemy z mówieniem. Niekiedy opiekunka może nie być pewna, czy poprawnie wykonuje dane zadanie. W takich wypadku konsultacja telefoniczna okazuje się nieocenioną pomocą.

Telefon wsparcia Professional Care 24 – w trosce o bezpieczeństwo opiekunek

Professional Care 24 dużą wagę przykłada do komfortu i bezpieczeństwa opiekunek. Wsparcie telefoniczne to kolejne udogodnienie, dzięki któremu osoba przebywająca na kontrakcie może na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy. W efekcie wykonywanie obowiązków stanie się zdecydowanie łatwiejsze, a opiekunka sprawnie poradzi sobie z każdą, nawet najtrudniejszą sytuacją.

Artykuł sponsorowany przez firmę Professional Care 24.

Skomentuj artykuł

[nextend_social_login provider="facebook"]

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Jak uniknąć wypalenia zawodowego pracując jako Opiekunka seniorów? TOP 7 sprawdzonych metod.

Poznaj sprawdzone sposoby, które pomogą Ci uniknąć wypalenia zawodowego pracując w opiece! Przedstawiamy TOP 7 sprawdzonych metod!

CZYTAJ DALEJ
Opiekunka osób starszych – ile powinna zarabiać i od czego to zależy?

Ile powinna zarabiać opiekunka, by jej praca była odpowiednio wynagradzana? Wysokość stawek zależy od wielu czynników – zarówno po stronie opiekunki, jak i rodzin zatrudniających. Dowiedz się więcej!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy nie chcą opiekunek. Co jest przyczyną? Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń!

Dlaczego polskie opiekunki w Niemczech tracą pracę? Badania rzucają światło na aktualne trendy i przyszłość branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ