Jak radzić sobie ze stresem w czasie pracy jako opiekunka seniora?

Praca z osobami starszymi jest pełna wyzwań. Podczas pobytu u podopiecznego może pojawić się wiele stresujących sytuacji, które będą wymagały podjęcia szybkiej i skutecznej reakcji. Jak zadbać o swój komfort psychiczny? Opiekunki współpracujące z Professional Care 24 mogą korzystać z telefonicznego wsparcia dla opiekunek! Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Jakie sytuacje mogą wywołać stres?

Praca opiekunki osób starszych składa się z wielu drobnych czynności, które wymagają ogromnego zaangażowania. Zajmowanie się ciężko chorym podopiecznym może być stresujące, ponieważ taka osoba często ma zaniki pamięci i nie kontroluje wszystkich swoich odruchów. Dlatego opiekunka musi wykazać się dużą dozą empatii i cierpliwości. Jednak te zasoby mogą szybko wyczerpać się w wyniku zmęczenia.

Dodatkowo podopieczny, który nie chce współpracować z opiekunką i jest do niej nieprzychylnie nastawiony, może wywoływać frustrację, zniechęcenie, a w dłuższej perspektywie – obniżenie samooceny. Agencja Professional Care 24 daje wszystkim opiekunkom – niezależnie od ich stażu czy umiejętności zawodowych – możliwość skorzystania z telefonu wsparcia. Na infolinii dyżury pełnią na zmianę psycholog, opiekunka i pracownik DPS z wieloletnim stażem. Podczas konsultacji można dowiedzieć się, jak radzić sobie z konkretną, stresującą sytuacją. Każda opiekunka uzyskuje też potrzebne wsparcie psychologiczne i otrzymuje praktyczne wskazówki dotyczące wykonywania poszczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Fachowe doradztwo psychologiczne

Telefon wsparcia dla opiekunek współpracujących z Professional Care 24 jest całkowicie bezpłatny. Z tej opcji korzystają m.in. opiekunowie seniorów z demencją lub Alzheimerem. Pomoc przydaje się również wtedy, gdy opiekunka ma problemy komunikacyjne i nie wie, jak zachęcić podopiecznego do współpracy i wykonywania poleceń. Konsultacja to również świetna alternatywa dla opiekunek, które muszą mierzyć się z agresją ze strony seniora.

Doświadczony psycholog udziela fachowej pomocy i dba o to, aby opiekunka czuła się komfortowo. Specjalista ma dużą wiedzę, dzięki czemu jest w stanie podpowiedzieć konkretne rozwiązania. Podczas rozmowy opiekun dowiaduje się, jak prawidłowo postępować z osobą cierpiącą na demencję lub inne jednostki chorobowe. Jest to też dobra okazja, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i uspokoić emocje związane z wykonywaniem zlecenia.

Realna pomoc w rozwiązywaniu problemów

W trakcie pracy z podopiecznym wiele sytuacji może zaskakiwać. Jeśli senior mieszka sam, opiekunka nie zawsze może zapytać rodzinę o niektóre szczegóły. Tymczasem na linii telefonu wsparcia Professional Care 24 dyżury pełni opiekunka z wieloletnim doświadczeniem w pracy w DPS. Chętnie podpowie, jak bezpiecznie zaktywizować seniora, aby się nie przeforsował lub jak obsłużyć sprzęt rehabilitacyjny.

Opiekunki zajmujące się osobami starszymi w Niemczech często potrzebują wsparcia w zakresie wykonywania podstawowych czynności pielęgnacyjnych lub skutecznej komunikacji z seniorem, który ma problemy z mówieniem. Niekiedy opiekunka może nie być pewna, czy poprawnie wykonuje dane zadanie. W takich wypadku konsultacja telefoniczna okazuje się nieocenioną pomocą.

Telefon wsparcia Professional Care 24 – w trosce o bezpieczeństwo opiekunek

Professional Care 24 dużą wagę przykłada do komfortu i bezpieczeństwa opiekunek. Wsparcie telefoniczne to kolejne udogodnienie, dzięki któremu osoba przebywająca na kontrakcie może na bieżąco rozwiązywać pojawiające się problemy. W efekcie wykonywanie obowiązków stanie się zdecydowanie łatwiejsze, a opiekunka sprawnie poradzi sobie z każdą, nawet najtrudniejszą sytuacją.

Artykuł sponsorowany przez firmę Professional Care 24.

Dodaj opinię

8 Odpowiedzi do wpisu “Jak radzić sobie ze stresem w czasie pracy jako opiekunka seniora?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Podróż do pracy za granicą bez stresu? Sprawdź, jak Sindbad Transfer pomaga opiekunkom wyjeżdżającym do Niemiec

Pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka w Niemczech może być stresujący. Dzięki współpracy z Sindbad Transfer, podróż staje się komfortowa i bezpieczna. Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
7 skutecznych sposobów na przełamanie bariery językowej

Nauka niemieckiego nie musi być trudna ani czasochłonna. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci szybko opanować język!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ