Dorabianie opiekunek po pracy – czy to ma sens?

Pracując jako opiekunka seniora nie zawsze masz z góry ustalony plan działania. Niektóre opiekunki mają czas wolny w środku dnia, inne wieczorem. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń. Jednak są dwie grupy opiekunek – jedne korzystają z czasu wolnego przeznaczając go na odpoczynek, inne wolą w tym czasie dodatkowo zarobić. Dorabianie opiekunek po pracy – czy to ma sens?

Czas wolny i dodatkowa praca

Niektóre opiekunki traktują pracę poza granicami Polski jako spory zastrzyk gotówki. Bardzo często w trakcie kilkumiesięcznego wyjazdu starają się jak najwięcej odłożyć. W związku z tym oprócz opieki nad seniorem decydują się również na prace dodatkowe. Czasami to właśnie rodzina seniora daje taką możliwość poprzez dodatkowe zadania związane z obowiązkami domowymi. Innym rozwiązaniem jest również zajęcie się innym podopiecznym. Kolejnym, bardzo częstym zadaniem jest również sprzątanie domów czy inne prace związane z pomocą domową. Wszystko zależy od opiekunki i jej czasu wolnego. Jednak przy takich rozwiązaniach należy pamiętać, że organizm potrzebuje czasu na odpoczynek i regeneracja potrzebna jest każdemu.

Czas wolny ponad wszystko

Istnieje też druga grupa opiekunek, które bez względu na wszystko nie chcą wykonywać dodatkowych prac, gdyż bardzo cenią sobie odpoczynek. Nie każda opiekunka jedzie do pracy i oszczędza wszystko co zarobi. Dużo osób pracujących poza Polską chce już tam korzystać z życia – zwiedza, wydaje pieniądze na zakupach, spotyka się ze znajomymi. Praca nie musi być związana z rezygnacją z dotychczasowego życia. Opiekunka wyjeżdżając do seniora może również cieszyć się życiem i czerpać z tego wyjazdu.

Wszystko zależy od podejścia opiekunki. Nie każdy w życiu ma takie same priorytety, dlatego też nie można oceniać indywidualnych wyborów. Warto jednak mieć zawsze swój cel przed oczami. Trzymamy za Was kciuki!

Sprawdź również

Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Życie w służbie innym – Jak 16 lat pracy w opiece zmieniło mnie na zawsze. Prawdziwa historia Katarzyny.

Czy warto wyjechać do pracy za granicę? Jak wygląda praca opiekunki osób starszych? Jakie wyzwania i radości niesie ze sobą codzienność w tej profesji? Na te pytania odpowiada Pani Katarzyna, doświadczona opiekunka z 16-letnim stażem, która dzieli się swoimi przeżyciami. Przeczytaj prawdziwą historię i spojrzyj na świat innymi oczami.

CZYTAJ DALEJ
Opiekunka z Certyfikatem: 3 powody, dla których musisz go mieć.

Zastanawiasz się, czy warto zdobyć certyfikat medyczny? Sprawdź trzy kluczowe powody, dla których każda opiekunka powinna zainwestować w szkolenie medyczne.

CZYTAJ DALEJ
Nie wybieraj Agencji Pracy w ciemno: 7 powodów, które zmienią Twoje myślenie!

Czy wiesz, że wybór właściwej agencji pracy może całkowicie odmienić Twoją karierę? Przedstawiamy siedem najważniejszych powodów, które powinieneś poznać przed podjęciem decyzji o współpracy. Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ