7 atrakcji Berlina, które każda opiekunka powinna zobaczyć

Berlin jest nie tylko stolicą, ale także największym miastem Niemiec. Zamieszkały przez prawie 3,5 mln osób zajmuje drugie miejsce – zaraz po Londynie – pod względem wielkości miast w Unii Europejskiej. Pracując w Niemczech jako opiekunka bądź opiekun osób starszych warto wybrać się na wycieczkę do Berlina. Zobacz, jakie 7 miejsc musisz koniecznie zobaczyć!

[tie_slideshow] [tie_slide]

1. Brama Brandenburska

Brandenburg 7 atrakcji Berlina

Ta zabytkowa budowla jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w mieście. Projektowana przez niemieckiego architekta Carla Gottharda Langhansa pochodzącego z Kamiennej Góry w Polsce. Czujne oko może na niej dostrzec Wiktorię – boginię zwycięstwa. Będąc pod bramą, ten symbol zjednoczenia Niemiec warto porównać z rewersami monet 10, 20 i 50 eurocentów.

[/tie_slide] [tie_slide]

2. Gmach Reichstagu – siedziba Bundestagu

7 atrakcji Berlina Gmach Reichstagu – siedziba Bundestagu

To tutaj od 1999 siedzibę ma niemiecki parlament, a także tutaj wybierany jest co 5 lat prezydent. Po zjednoczeniu Niemiec budynek został zmodernizowany – dodano m.in. szklaną kopułę, która waży 1200 ton! 47 metrów nad poziomem ulicy jej szkielet przykrywa 3 tys. metrów kwadratowych szkła. Wejście na kopułę jest bezpłatne (wcześniej należy się zarejestrować).

[/tie_slide] [tie_slide]

3. Wyspa Muzeów

7 atrakcji Berlina - Wyspa Muzeów - zleceniadlaopiekunek.pl

Wyspa w 1999 roku została wpisana na światową listę UNESCO. Leżąca na rzece Sprewie obejmuje największy kompleks muzealny świata. Znajdziemy tutaj muzea takie jak: Muzeum Pergamońskie (Zbiory Sztuki Starożytnej, Muzeum Azji Przedniej, Muzeum Sztuki Islamskiej), Stare Muzeum (Muzeum Egipskie i Antikensammlung), Muzeum im. Bodego, Nowe Muzeum i Starą Galerię Narodową.

[/tie_slide] [tie_slide]

4. Unter den Linden – jedna z głównych ulic Berlina

7 atrakcji Berlina - Unter den Linden - zleceniadlaopiekunek.pl

To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych alei miasta. Unter den Linden (pl. pod lipami) to historycznie główna ulica Berlina. Nazwa związana jest z posadzonymi po dwóch stronach ulicy lipami – spacer tą ulicą jest obowiązkowy!

[/tie_slide] [tie_slide]

5. Alexanderplatz

7 atrakcji Berlina - Alexanderplatz - zleceniadlaopiekunek.pl

W 1805 roku plac ten odwiedził car Aleksander I i to właśnie na jego część tak go nazwano. Jest to węzeł komunikacyjny, który codziennie odwiedza ponad 300 tys. osób! Berlińczycy mówią na niego pieszczotliwie „Alex”.

[/tie_slide] [tie_slide]

6. Pałac Charlottenburg

7 atrakcji Berlina Pałac Charlottenburg - zleceniadlaopiekunek.pl

Swoją nazwę zawdzięcza Fryderykowi Pruskiemu I, który to nazwał pałac na cześć swojej zmarłej żony. Pałac i otaczającego go ogrody jest kolejnym must see Berlina. Tutaj faktycznie można odpocząć od zgiełku miasta.

[/tie_slide] [tie_slide]

7. Zamek Bellevue

7 atrakcji Berlina - zamek Bellevue - zleceniadlaopiekunek.pl

Zamek jest siedzibą prezydentów Niemiec. To piękny kompleks pałacowy wybudowany w 1786 roku przez pruskiego księcia Augusta Ferdynanda.

[/tie_slide] [/tie_slideshow]

Sprawdź również

Zawód opiekunka. Co na to mąż i dzieci?

Opiekunka seniora to zawód, który coraz częściej wybierany jest przez kobiety. Na pracę poza granicami Polski decydują się panie w różnym wieku – kiedyś ten zawód kojarzony był ze starszymi […]

CZYTAJ DALEJ
Jak zorganizować życie z opieką w tle?

O tym, jak bardzo zmienia się życie rodziny, gdy senior zaczyna potrzebować pomocy przy codziennych czynnościach, wiedzą wszyscy, którzy doświadczyli takiej sytuacji. Często dopiero post factum wyciągają oni wnioski, co […]

CZYTAJ DALEJ
Jak radzić sobie ze stresem w czasie pracy jako opiekunka seniora?

Praca z osobami starszymi jest pełna wyzwań. Podczas pobytu u podopiecznego może pojawić się wiele stresujących sytuacji, które będą wymagały podjęcia szybkiej i skutecznej reakcji. Jak zadbać o swój komfort […]

CZYTAJ DALEJ
Jak rozmawiać z podopiecznym? – Praktyczne wskazówki dla Opiekunów

Praca jako opiekunka osób starszych to wyjątkowe zadanie, które wymaga nie tylko troski i empatii, ale także umiejętności komunikacyjnych. W jaki sposób prowadzić rozmowy z podopiecznymi, aby budować zaufanie, zrozumienie […]

CZYTAJ DALEJ