Pupil na zleceniu – czy można zabrać zwierzaka do pracy?

To pytanie zadaje sobie wielu posiadaczy zwierząt, którzy chcą wyjechać do pracy w opiece. Czy jest to w ogóle możliwe? Jeśli tak, o czym należy pamiętać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

Zbliżają się wakacje i zauważyliśmy wzrost zainteresowania wyjazdami przez osoby posiadające zwierzęta. Dziś postaramy się odpowiedzieć, co zrobić, aby mieć możliwość zabrania zwierzaka na zlecenie!

Czy zabranie zwierzaka na zlecenie jest w ogóle możliwe?

Tak, jak najbardziej. Pamiętaj jednak, aby nie zatajać takich informacji i nie postawić rodziny przed faktem dokonanym, przywożąc pupila na zlecenie bez uprzedniego poinformowania o tym agencji. Może to skończyć się szybkim zjazdem do domu i niepotrzebnym stresem! Pamiętaj, że jesteś gościem w domu podopiecznego i musisz dostosować się do panujących w nim reguł. Dlatego zgłaszając się do agencji, pamiętaj, aby od razu poinformować firmę o chęci zabrania pupila na zlecenie. Najlepiej doślij również zdjęcie swojego zwierzaczka.

W tej sytuacji ruszamy z poszukiwaniami rodzin, które akceptują zwierzęta, dołączając do Twojego profilu informację o posiadanym zwierzaku oraz jego zdjęcie. Okazuje się, że zwierzątko nie stanowi żadnego problemu dla wielu rodzin, ale czas oczekiwania na zlecenie może się nieco wydłużyć niż w przypadku wyjazdu bez pupila. Są jednak zlecenia, gdzie rodzina nie życzy sobie przyjazdu opiekunki ze zwierzakiem, na przykład ze względu na alergię podopiecznego lub ograniczoną przestrzeń mieszkalną. Dlatego tak ważne jest poinformowanie firmy o zamiarze zabrania zwierzaka na zlecenie już na etapie rekrutacji.

Jak przygotować się do podróży ze zwierzakiem?

Podróżując autokarem lub busem, musisz zadbać nie tylko o komfort zwierzęcia, ale również współpasażerów. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w transporter lub trzymać zwierzaka na kolanach, ograniczając kontakt z osobą siedzącą obok. Pamiętaj, że nie każdy ma ochotę na zabawę ze zwierzakiem, może mieć alergię na sierść lub zwyczajnie bać się zwierząt.

Jeśli Twój pupil ma chorobę lokomocyjną, pamiętaj o zakupie specjalnych preparatów uspokajających, aby nie zakłócać spokoju współpasażerów. Każdy ma pewne granice cierpliwości i ciągłe szczekanie lub wymioty Twojego zwierzaka mogą zbudować bardzo napiętą atmosferę w busie.

Ponadto nie zapominaj, że wielu przewoźników wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty z przewóz zwierząt, dlatego uwzględnij to w swoich planach wyjazdowych. Rodzina nie ma obowiązku opłacania przejazdu zwierzęcia i jest to jedynie jej dobra wola.

Co spakować do torby?

Zabierając ze sobą zwierzę, pamiętaj o spakowaniu niezbędnej wyprawki – legowiska, ulubionych zabawek, żwirku, zapasu jedzenia oraz akcesoriów do pielęgnacji. Równie istotne jest posiadanie ważnych badań weterynaryjnych oraz szczepień. Oczywiście niektóre produkty, takie jak żwirek czy karma możesz kupić na miejscu, jednak pamiętaj o zabraniu dodatkowych pieniędzy na zakup produktów dla Twojego pupila, ponieważ ich opłacanie nie należy do obowiązków rodziny.

Jak zachowywać się ze zwierzakiem na zleceniu?

Pamiętaj, że ponosisz pełną odpowiedzialność za zachowanie Twojego czworonoga na zleceniu. Jeśli dokona jakichkolwiek szkód, np. przegryzie kable lub pogryzie meble, będziesz musiał/-a ponieść koszty naprawy. Dlatego warto dwa razy zastanowić się nad zabraniem na zlecenie zwierzaka, który jest niespokojny. Być może lepszą opcją będzie oddanie go pod opiekę na czas wyjazdu rodzinie lub do hotelu dla zwierząt, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z jego zachowaniem.

W przypadku, gdy Twój zwierzaczek jest jednak oazą spokoju i wiesz, że na zleceniach zachowuje się wzorowo, zadbaj o kącik w swoim pokoju, w którym pies lub kot będzie mógł spędzać większość dnia.

Pracując u podopiecznych z problemami w poruszaniu się, zadbaj o to, aby piesek nie biegał po całym mieszkaniu, ponieważ niechcący senior może na niego nastąpić, co skończy się źle zarówno dla podopiecznego, jak i zwierzaka. Wyczuj również podopiecznego i dopuszczaj do niego zwierzę tylko wtedy, gdy zauważysz, że szuka kontaktu z Twoim pupilem. Nie zmuszaj seniora do zabaw z Twoim czworonogiem, gdy wyraźnie widać, że nie jest zainteresowany bliższym kontaktem.

Jak widać, istnieje możliwość zabrania zwierzaka na zlecenie. Należy jednak od razu poinformować o tym zamiarze firmę, a w przypadku akceptacji wyjazdu razem z pupilem odpowiednio przygotować się do podróży oraz pobytu na zleceniu, tak, aby zwierzątko nie było problemem i nie zakłócało spokoju seniora.

Artykuł sponsorowany przez firmę Pflege Mit Herzen 24 Bydgoszcz Sp. z o.o. Sp. k.

Skomentuj artykuł

Dodaj komentarz

[nextend_social_login provider="facebook"]

Sprawdź również

Zmiana czasu za granicą. Jak przestawić się na nowe godziny.

Zmiana czasu z zimowego na letni oznacza przestawienie naszych zegarów o godzinę do przodu. Niestety nie sprzyja to osobom chorym dla których jedna godzina różnicy potrafi zaburzyć dobowy cykl dnia. […]

CZYTAJ DALEJ
Jak zostać opiekunką? Zdobywaj kwalifikacje niezbędne do pracy.

Myślisz o rozpoczęciu pracy w zawodzie opiekunki/opiekuna osób starszych? A może chcesz rozwijać wiedzę i umiejętności, które umożliwią wzrost wynagrodzenia i awans?

CZYTAJ DALEJ
Jak wyjść ze spirali długów? Zapytaliśmy o to eksperta.

Poprosiliśmy o pomoc eksperta, który podpowie, co mogą zrobić osoby mierzące się z problemem zadłużenia.

CZYTAJ DALEJ
Praca Opiekunki w Święta: Czy warto pozostać z podopiecznym?

Podjęcie decyzji o pracy w Święta jako opiekunka osoby starszej to niełatwy wybór, który wymaga rozważenia wielu czynników.

CZYTAJ DALEJ