Opiekunka – skoczek. Mój sposób na pracę.

Bardziej niż moja historia to będzie takie moje przemyślenie. Podziwiam osoby, które potrafią być na opiece kilka miesięcy. Ja jestem typowym skoczkiem. A nawet bym powiedziała, że skoczkiem awaryjnym. Nie wyobrażam sobie zostawić dom na dłużej niż 3 tygodnie pod opieką męża.

Jestem młodą osobą bo mam 44 lata w tym roku. Nigdy nie pracowałam zawodowo, bo tak mi się życie ułożyło, że nie musiałam i opiekowałam się dziećmi. Zrozumiałam, że w życiu nie miałam nic swojego. Wszystko co miałam było męża albo dzieci a ja totalnie zapomniałam o tym, żeby o siebie dbać i cieszyć się życiem. Ja wierzę w przypadki, bo kiedy żaliłam się koleżance, że dopadł mnie życiowy bezsens ona zapytała się mnie czy chce jechać do Niemiec jako opiekunka.

Nigdy o tym nie myślałam, bo nawet nie wiedziałam, że tak dużo osób wyjeżdża tam do pracy a zwłaszcza, że to są często osoby tak jak ja bez wykształcenia i doświadczenia. No ale co ja miałam do stracenia? Okazało się, że jej koleżanka która była na opiece się rozchorowała i szukała zastępstwa bo musiała wracać na leczenie do Polski. Spakowałam się i 2 dni później byłam w Niemczech.

Dopiero na miejscu do mnie dotarło, że nie znam języka a przecież trzeba z tymi ludźmi rozmawiać. Ale te 2 tygodnie wytrzymałam i wróciłam z moją pierwszą wypłatą w życiu. Stwierdziłam, że to super opcja taka praca. Pracuje 2-3 tygodnie. Przeważnie to są kryzysowe zastępstwa gdzie rodzinie nie przeszkadza to, że opiekunka nie mówi po niemiecku. Nie zarabiam kokosów, ale w Polsce pracy bym nie dostała bo nawet nie skończyłam zawodówki. Zaczęłam czuć do siebie większy szacunek i widzę też, że mąż zaczął doceniać czas, który razem spędzamy. Całe życie miał wszystko podkładane pod nos, a teraz się musiał nauczyć sam dbać też o dom jak mnie nie ma. Najbardziej się cieszę, że mogłam najstarszemu synowi dołożyć się do auta. Jeszcze rok temu bym nigdy nie pomyślała, że mogę po prostu cieszyć się życiem.

Mariola

Dodaj opinię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[nextend_social_login provider="facebook"]

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ