Podopieczny trafia do szpitala i co dalej?

Praca jako opiekunka osoby starszej wiąże się nie tylko z niejednokrotnie ciężkimi obowiązkami, ale również dużą odpowiedzialnością. Podopieczni to osoby starsze i schorowane, dlatego bardzo często przytrafia się im pobyt w szpitalu. Jak powinna zachować się opiekunka, gdy podopieczny trafia do szpitala ?

Schorowany podopieczny

Opiekunka osoby starszej pracuje z osobami, które często wymagają specjalistycznych warunków. To właśnie ona dba o prawidłową dietę seniora, jego codzienną aktywność fizyczną i to na jej głowie jest również dopilnowanie wielu innych zaleceń lekarzy. Codzienna praca opiekunki seniora jest dużym wyzwaniem, gdyż każda z nich musi być nie tylko zorganizowana, ale również musi mieć dużą wiedzę i umiejętności. Taką zorganizowaną codzienność mogą jednak zaburzać stany chorobowe podopiecznego.

Senior w szpitalu

Czasami zdarza się tak, że stan zdrowotny seniora ulega pogorszeniu i opiekunka zmuszona jest wezwać pogotowie bądź (zależnie od jego stanu) zawieść go samodzielnie do szpitala. Są to sytuacje kryzysowe, jednak należy mieć świadomość, że mogą wystąpić, a ze względu na to, że senior to osoba starsza i schorowana nie są wcale rzadkością. Gdy senior trafia do szpitala opiekunka, która nie spotkała się z taką sytuacją zaczyna się zastanawiać, co teraz? Przecież seniorem w szpitalu opiekuje się zespół lekarzy i pielęgniarki. Z reguły, rodzina prosi o pomoc opiekunkę, aby regularnie odwiedzała seniora. Jeśli jednak taka pomoc nie jest konieczna może zajmować się domem. Zależnie od długości pobytu – agencja wypłaca opiekunce 100% jej dziennego wynagrodzenia. Gdy pobyt trwa dłużej niż 14 dni, wtedy agencja może rozmawiać z rodziną o transferze opiekunki do innego podopiecznego. Jednak jedno jest pewne, opiekunka za czas seniora w szpitalu otrzymuje wynagrodzenie. Nie musisz się martwić!

Zgon seniora

W przypadku pogorszenia stanu zdrowia seniora i nagłej śmierci, opiekunka z reguły pomaga w organizacji pogrzebu i obowiązkach domowych. Oczywiście, nie ma obowiązku, jednak z reguły z własnej woli, chce uczestniczyć w uroczystościach. Za ten czas również wypłacane jest 100% dziennego wynagrodzenia.

Sprawdź również

Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Pułapki w pracy opiekunki za granicą. Poznaj je wszystkie i unikaj.

Praca opiekunki może kryć w sobie różne pułapki. Sprawdź, jak radzić sobie z problemami, chronić swoje prawa i czerpać satysfakcję z pracy.

CZYTAJ DALEJ
Spacery dla seniorów – dlaczego są tak ważne? Poznaj 5 korzyści!

Czy wiesz, dlaczego regularne spacery mogą zmienić życie seniorów? Jakie korzyści kryją się za tą prostą, codzienną aktywnością? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Czy seniorzy naprawdę potrzebują tylko opieki? Poznaj fakty!

Czy opieka to jedyne, czego potrzebują seniorzy? Poznaj fakty o tym, co naprawdę wpływa na ich samopoczucie. Sprawdź, co przynosi seniorom największą radość.

CZYTAJ DALEJ
Życie w służbie innym – Jak 16 lat pracy w opiece zmieniło mnie na zawsze. Prawdziwa historia Katarzyny.

Czy warto wyjechać do pracy za granicę? Jak wygląda praca opiekunki osób starszych? Jakie wyzwania i radości niesie ze sobą codzienność w tej profesji? Na te pytania odpowiada Pani Katarzyna, doświadczona opiekunka z 16-letnim stażem, która dzieli się swoimi przeżyciami. Przeczytaj prawdziwą historię i spojrzyj na świat innymi oczami.

CZYTAJ DALEJ