Opieka nad małżeństwem

Na rynku znajdziemy obecnie wiele ofert pracy w charakterze opiekunki osoby starszej. Oferty zdarzają się różne – można trafić na takie, w których opiekunka ma pracować z jednym podopiecznym lub też takie, gdy ma opiekować się małżeństwem.  W naszym artykule podpowiadamy, czy opieka nad małżeństwem jest dobrym rozwiązaniem. Co zrobić z taką ofertą – zdecydować się na nią czy też nie?

Opieka nad małżeństwem – plusy

W ofercie pracy z pewnością trzeba zwrócić uwagę na obowiązki, które miałaby wypełniać opiekunka. Bardzo często jest tak, że oferta oznaczona jest jako „do opieki nad małżeństwem”, z tymże chora jest tylko jedna osoba. Trzeba zwrócić na to uwagę, gdyż od tego zależy nie tylko pensja, ale również przydział obowiązków. Opieka nad małżeństwem wymaga dużo więcej pracy, dlatego też niewątpliwym plusem będzie idąca z tym w parze rosnąca stawka wynagrodzenia. Opiekując się dwójką seniorów wiele opiekunek dobrze wspomina tę pracę ze względu na radość towarzyszącą pracy – w trójkę zawsze raźniej niż w dwójkę.

Opieka nad małżeństwem – minusy

Oferta opieki nad małżeństwem związana jest również z minusami, które jak w każdej pracy występują. Z pewnością należy zdać sobie sprawę, że gdy będzie to dwójka chorych, pracy przy nich również będzie również dwa razy więcej. Ta oczywista sprawa dotyczy również gospodarowania czasem, gdyż np. karmienie seniorów będzie trwało zdecydowanie dłużej, więc i na obowiązki domowe pozostanie mniej czasu. A przecież również obowiązków domowych będzie dwa razy więcej – bo i dużo sprzątania, prania, prasowania… Ponadto, należy zastanowić się nad teoretycznie błahymi obowiązkami, czy chociażby gotowanie dla trzech osób nie będzie stanowiło problemu. Dodatkowo, kolejnym minusem jest większa odpowiedzialność. Przy opiece nad jednym seniorem opiekunka nie musi dzielić swojej uwagi, tutaj musi być skupiona na dwóch chorych seniorach.

Z pewnością przed podjęciem decyzji trzeba zrobić dokładny wywiad o małżeństwie. Należy dowiedzieć się, kto w związku jest chory, w jakim stopniu i przekalkulować, czy aby na pewno podoła się powierzonemu zadaniu. Lepiej zastanowić się dwa razy przed wyjazdem niż później żałować.

Sprawdź również

Zmiana czasu za granicą. Jak przestawić się na nowe godziny.

Zmiana czasu z zimowego na letni oznacza przestawienie naszych zegarów o godzinę do przodu. Niestety nie sprzyja to osobom chorym dla których jedna godzina różnicy potrafi zaburzyć dobowy cykl dnia. […]

CZYTAJ DALEJ
Jak zostać opiekunką? Zdobywaj kwalifikacje niezbędne do pracy.

Myślisz o rozpoczęciu pracy w zawodzie opiekunki/opiekuna osób starszych? A może chcesz rozwijać wiedzę i umiejętności, które umożliwią wzrost wynagrodzenia i awans?

CZYTAJ DALEJ
Jak wyjść ze spirali długów? Zapytaliśmy o to eksperta.

Poprosiliśmy o pomoc eksperta, który podpowie, co mogą zrobić osoby mierzące się z problemem zadłużenia.

CZYTAJ DALEJ
Praca Opiekunki w Święta: Czy warto pozostać z podopiecznym?

Podjęcie decyzji o pracy w Święta jako opiekunka osoby starszej to niełatwy wybór, który wymaga rozważenia wielu czynników.

CZYTAJ DALEJ