Jak zmotywować siebie i seniora do działania na wiosnę?

Gdy nastają pierwsze słoneczne dni i wszystko budzi się do życia, teoretycznie powinniśmy mieć mnóstwo energii. Po długiej zimie z entuzjazmem wkraczamy w nową porę roku. Co w przypadku, gdy brakuje energii? Potrzebna nam wiosenna motywacja. Jak zmotywować siebie i seniora do działania na wiosnę?

Gdy z zimą nam dobrze

Zima to okres, gdy więcej czasu spędza się w domu niż na świeżym powietrzu. Bardzo często opiekunki rezygnują nawet ze spacerów (niesłusznie!) w obawie przed przeziębieniem, grypą, czy upadkiem. Brak aktywności na świeżym powietrzu sprawia, że organizm jest rozleniwiony, a człowiek senny i bez energii. U większości taki stan rzeczy zmienia się wraz z nastaniem wiosny. Pierwsze promienie słońca, budząca się do życia przyroda, wszystko to sprawia, że mamy więcej energii i radości z życia. Jednak nie u wszystkich tak to wygląda…

Wiosenna motywacja – jak zmotywować siebie i seniora do działania na wiosnę?

Warto podkreślić, że podstawą zmotywowania do działania na wiosnę jest zmiana nawyków. U podstaw leżą wypracowane, rutynowe czynności wykonywane przez całą zimę. To one są przyczyną braku energii do działania. Dlatego też wraz z nastaniem słonecznych dni warto wypracować nowy plan dnia. Zacznijcie powoli, małymi krokami np. od wprowadzania aktywności na świeżym powietrzu. Stopniowo wydłużajcie czas i zwiększajcie ilość aktywności poza domem. Kolejnym elementem, który ułatwi zmotywowanie zarówno opiekunki, jak i seniora do działania na wiosnę jest zmiana diety. Zadbajcie o to, aby na waszych talerzach gościły produkty sezonowe. Wiosną nie może zabraknąć nowalijek, zielonych warzyw, kiełków. Warto pamiętać także o zażegnaniu rutyny. Znajdź jedną aktywność, która będzie takim stałym punktem w tygodniu, np. wyjście do teatru. Warto pomyśleć także o aktywnościach, których nie można było wykonywać zimą, np. prace w ogrodzie, piesze wędrówki po lesie, jazda rowerem.

Wiosna jest piękną porą roku. Wykorzystaj ten czas na aktywność i zmianę diety. Będzie to z pewnością przydatne zarówno opiekunce seniora, jak i podopiecznemu!

Sprawdź również

Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Praca w święta jako Opiekunka seniora – Czy warto pracować podczas świąt?

Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na pracę w święta jako Opiekunka seniora. Odkryj korzyści finansowe, satysfakcję z pomocy oraz nowe świąteczne tradycje.

CZYTAJ DALEJ
Aktywność fizyczna jako klucz do radości życia seniorów

Ruch to zdrowie, każdy to wie! Ale jak bardzo ma to wpływ na życie osób starszych? Sprawdź ile może zdziałać aktywność fizyczna dla seniora!

CZYTAJ DALEJ
Dieta dla seniorów: 10 owoców wspierających zdrowie starszych osób

Nie wiesz które owoce wybrać dla seniora? Przedstawiamy 10 najlepszych owoców, które można wprowadzić do diety osoby starszej.

CZYTAJ DALEJ
Czy sztuka może leczyć? Poznaj moc arteterapii dla seniorów.

Odkryj, jak arteterapia, czyli leczenie sztuką, wspiera seniorów w radzeniu sobie ze stresem, depresją i poprawie jakości życia. Poznaj różne techniki i praktyczne zastosowania terapii sztuką.

CZYTAJ DALEJ