Zmiana decyzji po podpisaniu umowy

Praca jako opiekunka bądź opiekun nie jest zadaniem prostym. Ale właśnie to stanowisko jest obecnie poszukiwane przez wiele osób na rynku pracy. Dobrze płatna, często ciekawa i odpowiednia dla osób w prawie każdym wieku. Jeśli znajdziesz już agencję, wybierzesz zlecenie i podpiszesz umowę, to wymarzona praca za moment stanie się rzeczywistością. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem… Co wtedy? Zmiana decyzji po podpisaniu umowy ?

Podpisanie umowy

Po wyborze agencji i przydzieleniu zlecenia nic nie stoi na przeszkodzie przed podpisaniem umowy. Bardzo często opiekunka bądź opiekun otrzymuje umowę „do domu”, dzięki czemu ma czas, aby się nad nią zastanowić i sprawdzić, czy wszystko jest jak należy. Pisaliśmy już o tym w artykule: Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy. Zawsze należy być skrupulatnym i jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, rozmawiać z agencją. Nie może być tak, że podpiszesz coś, co nie do końca Ci odpowiada lub czego nie rozumiesz! Zawsze pamiętaj, że Twój podpis ma moc prawną i jeśli już go gdziekolwiek składasz, to nie możesz mieć co do tego żadnych wątpliwości.
Zdarza się jednak i tak, że podpiszesz umowę, która Ci odpowiadała, a jednak po jakimś czasie stwierdzisz, że była to nieodpowiednia decyzja…

Zmiana decyzji po podpisaniu umowy

Każda umowa po podpisaniu przez obie strony ma moc prawną i o ile nie zapisano inaczej, wchodzi w życie w momencie jej podpisania. Życie płata figle i może się okazać, że warunki w umowie jednak są nieodpowiednie, nie możesz wyjechać w tym terminie z przyczyn losowych, bądź pojawiła się lepsza oferta w agencji, z którą prowadziłaś rozmowy równolegle. Co wtedy? Przede wszystkim warto podjąć rozmowy z agencją i poinformować o zaistniałej sytuacji. Jeśli kwestia dotyczy warunków, to bardzo często agencje są przychylne i dopasowują się do opiekunek i opiekunów. Jeżeli zdarzenie losowe sprawiło, że termin wyjazdu się przesunie od razu informuj o tym agencję. Ma ona wtedy czas aby zareagować.

Najgorszą z możliwych rzeczy jaką możesz zrobić to przestać kontaktować się z agencją, nie wyjechać na zlecenie i nie odbierać telefonu. Stawiasz wtedy siebie w złym świetle a agencję pracy pod ścianą.

Jeśli chcesz zrezygnować z pracy w danej agencji, to warto sprawdzić, czy w umowie nie ma zapisu o przedwczesnym wypowiedzeniu umowy. Warto też takie decyzje podejmować przed podpisaniem umowy. Nawet jeżeli postanowisz zrezygnować ze zlecenia na dwa tygodnie przed wyjazdem a podpisałaś już umowę, to umowa obowiązuje i zapis ten jest wiążący. Agencje chcąc szybko rozwiązać sytuację często decydują się również na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

Pamiętaj nie podejmuj nigdy decyzji pochopnie i zawsze czytaj dokładnie umowę. Gdy zajdzie potrzeba otwarcie rozmawiaj z agencją – obu stronom zależy na rozwiązaniu sytuacji.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
7 skutecznych sposobów na przełamanie bariery językowej

Nauka niemieckiego nie musi być trudna ani czasochłonna. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci szybko opanować język!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ