Jak nie zachowywać się podczas rozmowy o pracę

Rozmowa o pracę to bardzo ważny etap rekrutacji. To czas, w którym każda kandydatka powinna zaprezentować się z jak najlepszej strony. Starasz się o pracę jako opiekunka osoby starszej? Dowiedz się, jakich zachowań lepiej unikać – wtedy z pewnością łatwiej zdobędziesz wymarzone zlecenie!

Jak nie zachowywać się podczas rozmowy o pracę?

1. Nie spóźniaj się!

Rekruter z pewnością nie będzie pocieszony faktem, że się spóźniasz. Pamiętaj, że w agencji pracy rekruterzy przeprowadzają wiele rozmów kwalifikacyjnych i fakt, że się spóźnisz sprawi, że Twoje spotkanie będzie krótsze bądź w ogóle się nie odbędzie. Lepiej bądź na czas – zaplanuj i wyjdź na rozmowę ze sporym zapasem czasu!

2. Dziwne ubranie…

Nie ma obowiązku, aby na rozmowę zakładać eleganckie ubranie, jednak pamiętaj, aby zadbać o swój wizerunek. To małe rzeczy, jednak często są pomijane. Wyprasowana koszula, czysta marynarka czy delikatny makijaż. Niewiele potrzeba, aby dobrze wypaść, a przecież schludny wygląd to podstawa!

3. Smutek i brak zainteresowania

Podczas rozmowy powinnaś jak najlepiej zaprezentować siebie. Musisz przekonać agencję, że to właśnie Ty najlepiej sprawdzisz się jako opiekunka seniora. Musisz być uśmiechnięta – w tej pracy bardzo liczy się pozytywne podejście do życia.

4. Patrzenie w podłogę, sufit…

Bardzo często osoby, które się stresują unikają kontaktu wzrokowego. Jednak jest on bardzo ważny w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Patrzenie w sufit, podłogę i ogólne unikanie kontaktu wzrokowego z osobą prowadzącą rozmowę świadczy o braku pewności siebie. W tym zawodzie będziesz odpowiedzialna za seniora i jego życie – pewność siebie jest także jedną z kluczowych cech.

5. Wymijające odpowiedzi, niejasne komunikaty

Rozmowa ma przedstawić Twoją osobę, doświadczenie i umiejętności z jak najlepszej strony. Tylko rzeczowe odpowiedzi będą przeważały na korzyść Twojej kandydatury. Na pytania należy udzielać pewnych odpowiedzi, często podkreślać swoje dobre cechy, wskazywać na umiejętności i doświadczenie.

6. Nie kłam!

To że należy się dobrze zaprezentować nie umożliwia kłamstwa. Pamiętaj, że jeśli powiesz nieprawdę, to z pewnością wyjdzie na jaw w późniejszych etapach rekrutacji bądź już w pracy. Jeśli istnieją jakieś cechy, które są słabe, nie masz jakiś umiejętności bądź za dużego doświadczenia powiedz o tym i deklaruj, że pracujesz nad tym, chcesz się nauczyć itp. Podejście i chęci mogą tutaj wiele zdziałać.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
7 skutecznych sposobów na przełamanie bariery językowej

Nauka niemieckiego nie musi być trudna ani czasochłonna. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci szybko opanować język!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ