Jak nie zachowywać się podczas rozmowy o pracę

Rozmowa o pracę to bardzo ważny etap rekrutacji. To czas, w którym każda kandydatka powinna zaprezentować się z jak najlepszej strony. Starasz się o pracę jako opiekunka osoby starszej? Dowiedz się, jakich zachowań lepiej unikać – wtedy z pewnością łatwiej zdobędziesz wymarzone zlecenie!

Jak nie zachowywać się podczas rozmowy o pracę?

1. Nie spóźniaj się!

Rekruter z pewnością nie będzie pocieszony faktem, że się spóźniasz. Pamiętaj, że w agencji pracy rekruterzy przeprowadzają wiele rozmów kwalifikacyjnych i fakt, że się spóźnisz sprawi, że Twoje spotkanie będzie krótsze bądź w ogóle się nie odbędzie. Lepiej bądź na czas – zaplanuj i wyjdź na rozmowę ze sporym zapasem czasu!

2. Dziwne ubranie…

Nie ma obowiązku, aby na rozmowę zakładać eleganckie ubranie, jednak pamiętaj, aby zadbać o swój wizerunek. To małe rzeczy, jednak często są pomijane. Wyprasowana koszula, czysta marynarka czy delikatny makijaż. Niewiele potrzeba, aby dobrze wypaść, a przecież schludny wygląd to podstawa!

3. Smutek i brak zainteresowania

Podczas rozmowy powinnaś jak najlepiej zaprezentować siebie. Musisz przekonać agencję, że to właśnie Ty najlepiej sprawdzisz się jako opiekunka seniora. Musisz być uśmiechnięta – w tej pracy bardzo liczy się pozytywne podejście do życia.

4. Patrzenie w podłogę, sufit…

Bardzo często osoby, które się stresują unikają kontaktu wzrokowego. Jednak jest on bardzo ważny w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Patrzenie w sufit, podłogę i ogólne unikanie kontaktu wzrokowego z osobą prowadzącą rozmowę świadczy o braku pewności siebie. W tym zawodzie będziesz odpowiedzialna za seniora i jego życie – pewność siebie jest także jedną z kluczowych cech.

5. Wymijające odpowiedzi, niejasne komunikaty

Rozmowa ma przedstawić Twoją osobę, doświadczenie i umiejętności z jak najlepszej strony. Tylko rzeczowe odpowiedzi będą przeważały na korzyść Twojej kandydatury. Na pytania należy udzielać pewnych odpowiedzi, często podkreślać swoje dobre cechy, wskazywać na umiejętności i doświadczenie.

6. Nie kłam!

To że należy się dobrze zaprezentować nie umożliwia kłamstwa. Pamiętaj, że jeśli powiesz nieprawdę, to z pewnością wyjdzie na jaw w późniejszych etapach rekrutacji bądź już w pracy. Jeśli istnieją jakieś cechy, które są słabe, nie masz jakiś umiejętności bądź za dużego doświadczenia powiedz o tym i deklaruj, że pracujesz nad tym, chcesz się nauczyć itp. Podejście i chęci mogą tutaj wiele zdziałać.

Sprawdź również

Opiekunka w świecie demencji. Jak nie zwariować?

Opieka nad osobą starszą chorą na demencję może być bardzo trudna. Jak się do tego przygotować? Jak rozmawiać z osobą z demencją?

CZYTAJ DALEJ
Maślaki – wszystko, co musisz wiedzieć + sprawdzone przepisy

Maślaki – jak je zbierać i przyrządzać? Sprawdź najlepsze przepisy i porady dla grzybiarzy i miłośników kuchni leśnej.

CZYTAJ DALEJ
Ubezpieczenie dla seniora – co obejmuje polisa na życie dla emeryta?

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich na emeryturze! Dowiedz się, jak wybrać najlepszą polisę dla seniora i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

CZYTAJ DALEJ
Ranking agencji opiekuńczych – maj 2025: Elodea Care na prowadzeniu

Ranking agencji opiekuńczych – maj 2025. Sprawdź top 10 firm ocenionych przez opiekunki. 161 agencji – opinie, punkty, postulaty i wnioski.

CZYTAJ DALEJ