Wykolegowana przez zmienniczkę. Historia Kingi.

Czytam różne historie opiekunek i opiekunów – bo Panowie też przecież są wśród nas. Dziwiło mnie, że wszyscy marudzą i jest mało wdzięczności wśród osób gdzie ta wdzięczność jest tak potrzebna. Chyba jednak za mało życia wcześniej znałam. Pracowałam 6 lat w jednym domu i to była moja bańka mydlana. Po śmierci pani musiałam się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Jeździłam wcześniej na zmianę ze szwagierką, ale jej koleżanka załatwiła nowy dom. Więc musiałam radzić sobie w poszukiwaniach sama. Pytałam koleżanek, ale nikt nic nie umiał załatwić. Na internecie odezwała się do mnie jedna co mówiła, że ma dla mnie robotę. Jak już miałyśmy ustalić szczegóły przestała odpisywać i odbierać telefon.

I znowu szukałam. Tym razem miałam już dograne wszystko i miałam wyjechać. Za bilet miałam dostać zwrot … pieniędzy nigdy nie widziałam. Bo tak jak wcześniej jak już kupiłam bilet kontakt się urwał. Czy to jest normalne zachowanie? Pieniądze już wydane i nikt nigdy mi ich nie odda. No trudno, człowiek uczy się na błędach.

Do trzech razy sztuka mówią. Ale trzecia oferta była taka, że jak się już cieszyłam, to dostałam wiadomość, że jednak wybrali inną osobę. Kiedyś było łatwiej, bo koleżanka koleżance załatwiała i było wszystko dobrze. Czy to przez to, że tyle osób wyjechało jest tak ciężko? Nie mam pojęcia.

Pracę znalazłam, bo szwagierka się rozchorowała i pojechałam za nią. Ale też wiem, że nie na długo bo będzie chciała ona po leczeniu wracać do rodzinki. I znowu zacznie się cyrkowanie i szukanie. Może to chodzi o to, że ja nie chcę płacić haraczu za załatwienie pracy i dlatego ludzie mnie tak traktują. Czy to jest normalne? Nie mam pojęcia.

Dodaj opinię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[nextend_social_login provider="facebook"]

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ