Więcej roszczeń niż obowiązków. Przemyślenia Jakuba.

Jestem Jakub, jestem opiekunem. Przyzwyczaiłem się już do tego, że w opiece jestem mniejszością i sam czasami dla żartu mówię, że jestem opiekunką. Lubię swoją pracę. Mam 52 lata więc jestem sprawnym fizycznie młodym mężczyzną, hahaha. A tak na prawdę mam przewagę nad starszymi babciami, które chcą dorobić na emeryturze. Nie wyobrażam sobie, że jeździł bym do opieki gdybym miał chory kręgosłup i nie potrafił zrobić transferu czy np. przynieść zakupów ze sklepu.

Nas mężczyzn traktują inaczej. Jesteśmy bardziej od czarnej roboty. Mimo wszystko wydaje mi się, że jesteśmy bardziej wrażliwi niż opiekunki. Przede wszystkim jesteśmy bardziej konkretni. Przestałem czytać co piszą kobiety na facebooku bo to ogłupia. Wolę oglądać telewizje i trenować przynajmniej swój niemiecki.

Czy tylko ja mam wrażenie, że obecnie opiekunki mają więcej roszczeń niż obowiązków? Tego nie mogę, zakupów nie zrobię, dla rodziny nie przygotuje, Pflege nie pomogę. Jesteście do opieki, a nie na wakacjach. Wiadomo, nie można się dać wykorzystywać, ale ta praca ma być pomocą. Ja każdy kontrakt traktuje jak odwiedziny u rodziny. Miałem chorych rodziców więc wiem jak dużo cierpliwości i spokoju trzeba okazać starszym osobom. Jeszcze nigdy, a jeżdżę od 4 lat nie spotkało mnie na opiece nic złego, nic przez co poczułbym się wykorzystywany.

Ludzie! Traktujcie swoją pracę jak coś co robicie od serca. Nie spadnie Wam korona z głowy, bo jej nie macie! Bądźcie mili dla innych, a to do Was wróci. Też nie bójcie się prosić o pomoc innych. Ja miałem tak, że i do sąsiadów po papier toaletowy musiałem iść bo zapomniałem kupić. Na innym zleceniu opiekunka-sąsiadka przyszła na swojej pauzie popilnować mojego podopiecznego, bo pilnie musiałem jechać do apteki. Bądźcie mili, życzliwi i dobrzy dla innych. Praca w opiece jest na prawdę przyjemna i daje dużo satysfakcji.

No chyba, że my mężczyźni podchodzimy do tematu inaczej. Tak czy siak. Zastanów się czy Ty lubisz swoją pracę. Jeśli nie, to zmień zawód. Bo tutaj nie ma miejsca dla roszczeniowych nierobów.

Pozdrawiam wszystkich opiekunów! Niech będzie nas coraz więcej. Mądre opiekunki też pozdrawiam!

Jakub

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Podróż do pracy za granicą bez stresu? Sprawdź, jak Sindbad Transfer pomaga opiekunkom wyjeżdżającym do Niemiec

Pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka w Niemczech może być stresujący. Dzięki współpracy z Sindbad Transfer, podróż staje się komfortowa i bezpieczna. Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
7 skutecznych sposobów na przełamanie bariery językowej

Nauka niemieckiego nie musi być trudna ani czasochłonna. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci szybko opanować język!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ