Co warto zwiedzić w wakacje ? – atrakcje i zabytki Drezna

Praca opiekunki seniora nie jest związana tylko i wyłącznie z obowiązkami. To również czas wolny, który opiekunka może spędzać jak jej się tylko podoba. Jeśli lubisz zwiedzać, to z pewnością warto wybrać się do Drezna. Atrakcje i zabytki Drezna przyciągają wielu turystów – zobacz, co warto w nim zobaczyć!

5 atrakcji Drezna, które trzeba zobaczyć:

[tie_slideshow] [tie_slide]

1. Zamek (Dresdner Schloss)

Zamek Drezno - atrakcje i zabytki Drezna - zleceniadlaopiekunek.pl

Zamek inaczej nazywany jest Rezydencją Wettynów, czyli książąt Saksonii. To jedna z głównych atrakcji obok której będąc na Starym Mieście nie można przejść obojętnie. Pierwotnie, zamek pochodził z XV wieku, jednak podczas II WŚ został zniszczony. Po odbudowie stał się „Rezydencją Nauki i Sztuki” i można podziwiać w nim najróżniejsze zbiory, np. kolekcję dzieł sztuki z Imperium Osmańskiego.

[/tie_slide] [tie_slide]

2. Kościół Marii Panny

Kościół Marii Panny - atrakcje i zabytki Drezna - zleceniadlaopiekunek.pl

Ten barokowy Kościół Mariacki znajduje się na Nowym Rynku i jest najbardziej znanym i rozpoznawalnym zabytkiem protestanckiej architektury sakralnej w Europie. Wzniesiono go w XVIII wieku i jak większość zabytków Drezna również został zniszczony podczas II WŚ. Odbudowano go w 1985 roku.

[/tie_slide] [tie_slide]

3. Albertinum

Albertinum - atrakcje i zabytki Drezna - zleceniadlaopiekunek.pl

Budowla została wzniesiona w XVI wieku i służyła jako zbrojownia. Obecnie znajduje się tu muzeum Państwowych Zbiorów Sztuki. Nazwa związana jest z Albertem I Wettynem ku pamięci którego została wzniesiona.

[/tie_slide] [tie_slide]

4. Katedra Świętej Trójcy

Katedra Świętej Trójcy - atrakcje i zabytki Drezna - zleceniadlaopiekunek.pl

Jeśli będziesz w pobliżu Rezydencji Wettynów, to warto wstąpić również do tej katolickiej świątyni. Znana również pod nazwą – Kościół Dworski, mieści się na Starym Mieście i jest jedną z największych nowożytnych budowli sakralnych Saksonii. Wzniesiona w XVIII wieku, zniszczona podczas II WŚ, została odbudowana już w 1965 roku. W kościele znajdują się grobowce Wettinów, a także co ciekawe, kapsuła z sercem polskiego króla – Augusta Mocnego.

[/tie_slide] [tie_slide]

5. Zwinger

Zwinger - atrakcje i zabytki Drezna - zleceniadlaopiekunek.pl

Ten zespół architektoniczny zaliczany jest do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Początkowo służył jako oranżeria i kulisy dla dworskich festynów, a także późniejszych wystaw. Obecnie można podziwiać tutaj zbiory porcelany, a także Salon Matematyczny, Salon Francuski czy Długą Galerię z Bramą Koronną.

[/tie_slide] [/tie_slideshow]

Sprawdź również

Zawód opiekunka. Co na to mąż i dzieci?

Opiekunka seniora to zawód, który coraz częściej wybierany jest przez kobiety. Na pracę poza granicami Polski decydują się panie w różnym wieku – kiedyś ten zawód kojarzony był ze starszymi […]

CZYTAJ DALEJ
Jak zorganizować życie z opieką w tle?

O tym, jak bardzo zmienia się życie rodziny, gdy senior zaczyna potrzebować pomocy przy codziennych czynnościach, wiedzą wszyscy, którzy doświadczyli takiej sytuacji. Często dopiero post factum wyciągają oni wnioski, co […]

CZYTAJ DALEJ
Jak radzić sobie ze stresem w czasie pracy jako opiekunka seniora?

Praca z osobami starszymi jest pełna wyzwań. Podczas pobytu u podopiecznego może pojawić się wiele stresujących sytuacji, które będą wymagały podjęcia szybkiej i skutecznej reakcji. Jak zadbać o swój komfort […]

CZYTAJ DALEJ
Jak rozmawiać z podopiecznym? – Praktyczne wskazówki dla Opiekunów

Praca jako opiekunka osób starszych to wyjątkowe zadanie, które wymaga nie tylko troski i empatii, ale także umiejętności komunikacyjnych. W jaki sposób prowadzić rozmowy z podopiecznymi, aby budować zaufanie, zrozumienie […]

CZYTAJ DALEJ