Uwaga! Problemy opiekunek w mediach.

Z czym warto iść do telewizji a z czym nie? To duży problem. Często opiekunki wygrażają się, że zgłoszą do telewizji to jak są traktowane i jak są wykorzystywane. Pytanie jednak brzmi czy to ma sens?

Kiedyś moi znajomi szanowali to jaką pracę wykonuję. Z podziwem słuchali o moich wyjazdach i czułam z ich strony podziw, że „na stare lata mi się chce”. Było to miłe, bo wiadomo, że czasami jest lepiej i miło, a innym razem ciężkie zlecenie i tęstnota dawały w kość. Nie myślałam wcześniej o tym, że tak bardzo zmienił się obraz pracy jako opiekunka w oczach niewtajemniczonych.

Ostatnio przeżyłam bardzo duże rozczarowanie kiedy moja nastoletnia wnuczka powiedziała, że jestem „podcieraczką” i że jej wstyd. Kocham moją pracę ze wszystkimi jej plusami i minusami. Jednak serce mnie zabolało, bo nigdy nie chciałabym tego usłyszeć od wnusi, dla której zrobie wszystko.

Zapytałam córki dlaczego padły takie słowa i skąd dziecko zna takie określenia. Usłyszałam, że „przeczytała w internecie”. Nie miałam siły rozmawiać na ten temat, było mi tak bardzo przykro. Każdy zarobiony pieniądz przeznaczam na dzieci i wnuki, a odwdzięczają się czymś takim.

Faktycznie jakby nie spojrzeć to nigdy nie widziałam, żeby w telewizji mówili o nas – opiekunkach dobrych rzeczy. Zawsze temat naszego zawodu jest poruszany w sytuacjach kryzysowych kiedy coś się stanie złego. Skąd wszyscy mają wyobrażenie, że jesteśmy pijaczki, złodziejki i podcieraczki. Przykro mi strasznie z tego powodu.

Teraz znowu jest program w telewizji gdzie pokazują nas jako niezaradne życiowo kobiety. I rozumiem, że intencją programu jest pokazanie, że to agencje są złe i warunki naszej pracy. Ale o tym pomyślą tylko osoby „wtajemniczone”. Dla złykłego zjadacza chleba to kolejny program o tych „podcieraczkach”, które nie potrafią sobie same radzić w życiu.

Przykro mi, że nie szanują nas tak jak szanuje się inne zawody. Moim zdaniem brudy powinna się brać u siebie na podwórku, a nie publicznie.

Pozdrawiam wszystkie szanujące się opiekunki i życzę wszystkiego dobrego, Henia.

Skomentuj artykuł

Dodaj komentarz

[nextend_social_login provider="facebook"]

Sprawdź również

Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Praca jako opiekunka osób starszych: Jak radzić sobie z rozłąką podczas Świąt?

Praca jako opiekunka osób starszych za granicą może być trudna w okresie Świąt. Poznaj sposoby na radzenie sobie z tęsknotą i przeżyj radośnie święta.

CZYTAJ DALEJ
Aktywny senior – pomysły na aktywność fizyczną seniora

Aktywny senior to zdrowy senior! Zadbaj o sprawność i mobilność seniora, by poprawić jego zdrowie i samopoczucie!

CZYTAJ DALEJ
Praca w święta jako Opiekunka seniora – Czy warto pracować podczas świąt?

Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na pracę w święta jako Opiekunka seniora. Odkryj korzyści finansowe, satysfakcję z pomocy oraz nowe świąteczne tradycje.

CZYTAJ DALEJ
Aktywność fizyczna jako klucz do radości życia seniorów

Ruch to zdrowie, każdy to wie! Ale jak bardzo ma to wpływ na życie osób starszych? Sprawdź ile może zdziałać aktywność fizyczna dla seniora!

CZYTAJ DALEJ