Uwaga oszuści! Podkradanie opiekunek w busach.

Przez formularz na naszej stronie ostatnio wpłynęły dwie historie, które były bardzo do siebie podobne. Postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej sprawie.

Historia Katarzyny:

Z moją agencją pracuje już od 4 lat. Trafiłam na bardzo fajną sztelę i uznałam, że będę jeździła do Marii, póki będzie taka możliwość. Zwykle jeździłam swoim samochodem, ale z racji wakacji oddałam samochód córce, żeby mogła z wnukami jeździć na wycieczki. Pierwszy raz busem był dla mnie ciężkim przeżyciem, bo jak sama nie prowadzę to nie czuje się dobrze podczas podróży. Na szczęście usiałam koło bardzo fajnej kobitki, która też była opiekunką i nam się dobrze rozmawiało. Ponarzekałyśmy sobie na pracę, życie i inne babskie sprawy. Aż pożałowałam tego, że jadąc samochodem nie mogę poznawać nowych ludzi. Na pauzie podszedł do nas kierowca i razem rozmawialiśmy. Luźna pogawędka obcych osób zmieniła się w natarczywe namawianie do tego, żeby zmienić firmę. On da nam numer, bo on jeździ dla nich. Czułam się zażenowana tą sytuacją bo to wszystko wyglądało bardzo niemiło. Towarzyszka mówi, że w tych busach zawsze to tak wygląda. Czy to jest normalne? Moim zdaniem busy powinny być neutralnym miejscem. Jak wysiadałam to dostałam ulotki firmy xx, mają stawki żenujące. Poczytałam opinie w internecie i prawie żadnych dobrych nie znalazłam.

Faktycznie opinie o firmie nie są najlepsze. Chociaż jak już kilkakrotnie wspominaliśmy wolimy dowiadywać się u źródła – czyli pracujących w danej firmie opiekunek jak wygląda sytuacja.

Opiekunki z firmy uznały, że jest to praca jak każda inna. Jednak faktycznie wiedzą, że za polecenie są premie i kierowcy mają obowiązek zachęcania do zgłoszenia wyjazdy przewożonych opiekunek. Zadzwoniliśmy do firmy i jednak kiedy poruszyliśmy ten temat szybko zostaliśmy spławieni.

A czy Ty spotkałaś się z „przechwytywaniem” opiekunek przez inne firmy? Zgadzasz się ze stwierdzeniem, ze w busach nie powinno być takich zachowań ze strony kierowcy? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
7 skutecznych sposobów na przełamanie bariery językowej

Nauka niemieckiego nie musi być trudna ani czasochłonna. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci szybko opanować język!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ