Święta w pracy nie muszą być złe. Historia Ani.

Znalazłam sposób na udane święta. Mam trójkę dzieci, które mają już swoje rodziny. Każda z córek stara się co roku, aby spędzić ze mną święta. Syn ma do tego „nowoczesne” podejście i razem z żoną mieszkają w Niemczech, więc nie zawsze chce im się przyjeżdżać do kraju. Uważa, że tam nie musi martwić się o bałagan i sztuczną atmosferę.

Wielkanoc nigdy w naszej rodzinie nie była obchodzona w bardzo szczególny sposób. Oczywiście śniadanie było pielęgnowane, ale kiedy dzieci wyrosły i nie było komu chodzić z koszyczkiem te dni, nie były dla nas bardzo szczególe.

Sąsiadka zapytała mnie wiedząc, jakie mam podejście do tematu czy nie chciałabym pojechać za nią na 2 tygodnie do pracy, bo od kilku lat nie spędzała Wielkanocy z rodziną. Język znałam, bo zawsze duży nacisk kładłam na naukę u moich dzieci. Żona syna jest Niemką, więc kontakt z językiem mam w miarę często. Doszłam do wniosku, że warto spróbować.

Wzięłam w pracy urlop i wyjechałam. Bardzo miło wspominam ten pierwszy wyjazd. Podopieczna była bardzo ciepłą osobą i cudownie nam się rozmawiało. Była to bardzo doświadczona życiowo kobieta. Ten pierwszy raz sprawił, że zaczęłam być tzw. skoczkiem. Postanowiłam, że pójdę na emeryturę pomostową i będę wyjeżdżała za granicę jako opiekunka. Przynajmniej na stare lata zobaczę nowe miejsca w Europie. W końcu nie do samych Niemiec trzeba jeździć.

Nie ma co oceniać ludzi. Z córkami i wnukami celebrujemy wspólnie spędzony czas niezależnie czy są święta czy nie. A dzięki zarobionym pieniądzom poszłam na prawo jazdy i kupiłam swój pierwszy samochód.

Ania

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ