Opiekunka mobilna czy z zamieszkaniem ?

Praca jako opiekunka osoby starszej to praca wymagająca poświęcenia dużo siły i czasu. Nierzadko, podopieczny wymaga wiele uwagi i potrzebuje pomocy w nawet najmniej skomplikowanych czynnościach. I tak rodzina zastanawia się, czy lepiej zatrudnić osobę, która będzie pracowała w określonym czasie i będzie osobą „dochodzącą” czy raczej lepiej zatrudnić opiekunkę, która będzie mieszkała z seniorem? To trudny dylemat, zarówno dla pracodawcy, jak i opiekunki. Opiekunka mobilna czy z zamieszkaniem ? Poznaj zalety i wady obu rozwiązań.

Opiekunka mobilna – zalety i wady

Niewątpliwym plusem opieki nad seniorem, u którego nie mieszkasz jest konkretny zakres godzinowy pracy. Po odbyciu tych godzin wracasz do domu i masz czas tylko i wyłącznie dla siebie. To bardzo komfortowe, bo wiadomo praca opiekunki jest męcząca i taki relaksujący czas jest bardzo potrzebny. Przy takim charakterze pracy możesz zorganizować się tak, że będziesz miała pod opieką kilku pacjentów – wtedy z pewnością opłaci się to pod względem finansowym. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że wadą takiego rozwiązania jest dojazd do osoby starszej – zajmuje sporo czasu, za który nikt Ci nie zapłaci. Dodatkowo, do tych kosztów dochodzą rachunki za mieszkanie i opłaty za media.

Opiekunka z zamieszkaniem – zalety i wady

Niewątpliwą zaletą bycia opiekunką mieszkającą w domu pacjenta jest to, że z reguły, koszt mieszkania, opłat za media i wyżywienia pokrywa zleceniodawca. Musisz być jednak świadoma, że jeśli rodzina proponuje Ci taką ofertę, to z pewnością senior wymaga opieki stałej. Dodatkowo, przy takich ofertach rodzina oprócz opieki nad seniorem wymaga realizacji obowiązków domowych tj.: pranie, sprzątanie, gotowanie itp. Przy takiej opcji zatrudnienia trudniej o czas wolny i należyty relaks. Oczywiście wszystko zależy od umowy, w której możecie uzgodnić, że w weekendy nie pracujesz.

Nie można jednoznacznie stwierdzić, która opcja jest lepsza. Jedni wybiorą ofertę pracy z zamieszkaniem, a inni będą woleli opiekę mobilną. Zastanów się i podejmij właściwą decyzję.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Sztela mina: jak nie dać się oszukać i co robić, jeśli już jesteś na miejscu

Sprawdź jak ją rozpoznać, uniknąć i co zrobić, gdy już jesteś na miejscu? Praktyczne porady i lista czerwonych flag.

CZYTAJ DALEJ
Podróż do pracy za granicą bez stresu? Sprawdź, jak Sindbad Transfer pomaga opiekunkom wyjeżdżającym do Niemiec

Pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka w Niemczech może być stresujący. Dzięki współpracy z Sindbad Transfer, podróż staje się komfortowa i bezpieczna. Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
7 skutecznych sposobów na przełamanie bariery językowej

Nauka niemieckiego nie musi być trudna ani czasochłonna. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci szybko opanować język!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ