Opieka nad małżeństwem

Na rynku znajdziemy obecnie wiele ofert pracy w charakterze opiekunki osoby starszej. Oferty zdarzają się różne – można trafić na takie, w których opiekunka ma pracować z jednym podopiecznym lub też takie, gdy ma opiekować się małżeństwem.  W naszym artykule podpowiadamy, czy opieka nad małżeństwem jest dobrym rozwiązaniem. Co zrobić z taką ofertą – zdecydować się na nią czy też nie?

Opieka nad małżeństwem – plusy

W ofercie pracy z pewnością trzeba zwrócić uwagę na obowiązki, które miałaby wypełniać opiekunka. Bardzo często jest tak, że oferta oznaczona jest jako „do opieki nad małżeństwem”, z tymże chora jest tylko jedna osoba. Trzeba zwrócić na to uwagę, gdyż od tego zależy nie tylko pensja, ale również przydział obowiązków. Opieka nad małżeństwem wymaga dużo więcej pracy, dlatego też niewątpliwym plusem będzie idąca z tym w parze rosnąca stawka wynagrodzenia. Opiekując się dwójką seniorów wiele opiekunek dobrze wspomina tę pracę ze względu na radość towarzyszącą pracy – w trójkę zawsze raźniej niż w dwójkę.

Opieka nad małżeństwem – minusy

Oferta opieki nad małżeństwem związana jest również z minusami, które jak w każdej pracy występują. Z pewnością należy zdać sobie sprawę, że gdy będzie to dwójka chorych, pracy przy nich również będzie również dwa razy więcej. Ta oczywista sprawa dotyczy również gospodarowania czasem, gdyż np. karmienie seniorów będzie trwało zdecydowanie dłużej, więc i na obowiązki domowe pozostanie mniej czasu. A przecież również obowiązków domowych będzie dwa razy więcej – bo i dużo sprzątania, prania, prasowania… Ponadto, należy zastanowić się nad teoretycznie błahymi obowiązkami, czy chociażby gotowanie dla trzech osób nie będzie stanowiło problemu. Dodatkowo, kolejnym minusem jest większa odpowiedzialność. Przy opiece nad jednym seniorem opiekunka nie musi dzielić swojej uwagi, tutaj musi być skupiona na dwóch chorych seniorach.

Z pewnością przed podjęciem decyzji trzeba zrobić dokładny wywiad o małżeństwie. Należy dowiedzieć się, kto w związku jest chory, w jakim stopniu i przekalkulować, czy aby na pewno podoła się powierzonemu zadaniu. Lepiej zastanowić się dwa razy przed wyjazdem niż później żałować.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ