Odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone podczas pracy

Podczas pracy mogą wydarzyć się różne rzeczy. Niestety, opiekunkę seniora mogą również spotkać te mniej przyjemne okoliczności. Czy można ubezpieczyć się na wypadek szkód poczynionych w domu podopiecznego? Dowiedz się i śpij spokojnie.

Odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone podczas pracy

Pracując u seniora z zamieszkaniem możesz wyrządzić jakieś szkody. Zupełnie przypadkowo i nie celowo, jednak jeśli będzie to szkoda, której naprawa będzie sporo kosztowała, to senior bądź rodzina mogą stwierdzić, że musisz pokryć koszty. Należy pamiętać, że takie sytuacje mogą zdarzyć się nie tylko w domu seniora. Możesz jechać samochodem rodziny i spowodować wypadek. Bądź wracając z zakupów potrącisz stojący na parkingu rower. Co wtedy? Jeśli naprawa szkody będzie kosztowna, to czy będziesz musiała ją pokryć w całości samodzielnie? Oczywiście wszystko zależy od umowy. Jeśli Twoja umowa traktuje o takich sytuacjach, to wręcz wspaniale, bo sprawa jest jasna. Co jednak w przypadku, gdy nic o nich nie wspomina? W takich przypadkach najlepiej się ubezpieczyć.

Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem ?

W niektórych agencjach ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone podczas pracy uwzględnione jest w umowie. Wtedy najczęściej agencja odprowadza z wynagrodzenia kwotę, którą przeznacza na takie ubezpieczenie. Jeśli nie masz go w umowie, warto o nie zapytać. Wtedy za dodatkową opłatą agencja może zorganizować Ci takie ubezpieczenie. Jeśli nie będziesz mogła tego zorganizować w agencji, to zarówno w ubezpieczalniach w Polsce, jak i w Niemczech znajdziesz odpowiednie oferty. Kwota miesięczna takiego ubezpieczenia to np. 15 euro. Porównując z kosztami jakie możesz ponieść, wydaje się, że nie jest to wygórowana cena.

Pamiętaj, że pracując jako opiekunka osoby starszej mogą Cię spotkać różne sytuacje. Lepiej pomyśleć o nich wcześniej i jednak ubezpieczyć się na wypadek, gdyby wystąpiły.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Pomysł na Wielkanoc: Delikatna pasta jajeczna — przepis dla seniorów.

Pasta jajeczna to jedno z najbardziej klasycznych i lubianych smarowideł na kanapki. Zrób ją na Wielkanoc swojemu seniorowi!

CZYTAJ DALEJ
Aktywność fizyczna jako klucz do radości życia seniorów

Ruch to zdrowie, każdy to wie! Ale jak bardzo ma to wpływ na życie osób starszych? Sprawdź ile może zdziałać aktywność fizyczna dla seniora!

CZYTAJ DALEJ
Jak uniknąć wypalenia zawodowego pracując jako Opiekunka seniorów? TOP 7 sprawdzonych metod.

Poznaj sprawdzone sposoby, które pomogą Ci uniknąć wypalenia zawodowego pracując w opiece! Przedstawiamy TOP 7 sprawdzonych metod!

CZYTAJ DALEJ
Opiekunka osób starszych – ile powinna zarabiać i od czego to zależy?

Ile powinna zarabiać opiekunka, by jej praca była odpowiednio wynagradzana? Wysokość stawek zależy od wielu czynników – zarówno po stronie opiekunki, jak i rodzin zatrudniających. Dowiedz się więcej!

CZYTAJ DALEJ