Nie jestem niewolnicą. Apel Gosi

Czy w wakacje dziennikarze nie mają o czym pisać? Co roku w okresie wakacyjnym pojawia się przynajmniej kilka artykułów opisujących Polki jako niewolnice w Niemczech.

Ja jestem dumna z tego co robię. Praca jaką wykonuje uważam, że jest moim powołaniem. Nikt do pracy mnie nie zmuszał. Sama nauczyłam się niemieckiego, żeby nie tylko zarabiać więcej, ale przede wszystkim móc lepiej wykonywać swoją pracę.

Jestem opiekunką bo kocham to uczucie, kiedy jest się potrzebnym innemu człowiekowi. Nie zaczęłam pracy z myślą o wielkich pieniądzach w portfelu. Powinno powstać określenie „Opiekuńczy sen” odpowiadający w myśleniu o „amerykańskim śnie”. Takie mam wrażenie jak słyszę niektóre historie. Kobieta wyjeżdża bez wiedzy, doświadczenia, języka i wydaje jej się, że wróci po miesiącu jako najbogatsza na wsi. Mimo wszystko to tylko jakiś procent osób, które korzystają z określenia „opiekunka” opisując to co robią.

Mam wykształcenie pielęgniarskie. Całe życie pracuje pomagając tym, którzy mojej pomocy potrzebują. Nigdy nikt do pracy mnie nie zmuszał. Zawsze znajduje w sobie zrozumienie danej sytuacji.

Zamiast mówić o niewolnicach. czyli jak dla mnie marudzących babach, które po prostu nie potrafią odnaleźć się w tej pracy, warto opowiedzieć o agencjach. To przez „pośredników” osoby o „opiekuńczym śnie” dostają pracę i niszczą nam opinie. Dlaczego z nas Opiekunek robi się bezmyślne ofiary? Zamiast obrażania nas w artykułach i pokazywaniu jako bezbronne i bezmyślne krowy może warto skupić się na tym jak oszukują firmy?

W tej branży liczy się ilość (opiekunek i rodzin) a nie jakość (opieki i warunków pracy). Jednak nie jestem i nigdy nie byłam niewolnicą.

Szanuję moich podopiecznych i ludzi którzy mnie otaczają. Dlatego nie pozwalam na nazywanie mnie niewolnicą i niszczenie opinii osobom, które kochają tą pracę.

W Polsce jest dużo ofert pracy. Może warto zrozumieć, ze „opiekuńczy sen” nie istnieje. Jest to ciężka praca do której trzeba mieć powołanie. A jeśli go nie masz… założę się, że w Twoim mieście jest dużo ofert pracy bez przymusu wyjeżdżania za granicę i pracy całymi dniami.

GOSIA

Zgadasz się w listem Gosi? Udostępnij go na swoim profilu i daj znać w komentarzu poniżej. Poczujmy, że nie jesteś sama w zadowoleniu ze swojego życia!

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
7 skutecznych sposobów na przełamanie bariery językowej

Nauka niemieckiego nie musi być trudna ani czasochłonna. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci szybko opanować język!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ