Najgorszy pierwszy dzień. Historia Marioli.

Mam duże doświadczenie w opiece. Pracowałam w OPSie wiele lat i postanowiłam zarabiać więcej. Przyzwyczajona do kontaktu z wieloma pacjentami, koleżankami na dyżurze wciąż nie potrafię poczuć spokoju podczas pierwszego dnia na sztelli. Wyjeżdżam do ciężkich przypadków, bo wierzę, że jestem w stanie swoim ciepłem i cierpliwością pomóc potrzebującym osobom. Jednak kiedy zostaje sama z podopiecznymi w ich domu, czuję przerażenie. Siadam w kuchni i próbuje nauczyć się dźwięków nowego domu. Pierwszych kilka nocy nie potrafię spać, bo budzi mnie każdy nowy odgłos. Nawet samochód przejeżdżający przed domem budzi mój niepokój.

Potrzeb podopiecznego potrafię nauczyć się szybko. Często zmieniam sztelle, bo opiekuję się osobami, których dni są już policzone. Nauczyłam się tego, jak radzić sobie ze śmiercią, a wciąż nie umiem radzić sobie ze stresem w nowych miejscach. Piszę o tym, bo zastanawiam się, czy jestem z tym sama. Wstyd przyznać mi się, że mam z tym problem. Zwłaszcza że koleżanki uważają mnie za „wyjadaczkę” z powodu mojego doświadczenia. Zastanawiałam się, czy nie wrócić do pracy w Polsce. To ile można zarobić w Niemczech jest argumentem za tym, żeby pomęczyć się kilka dni w stresie.

Drogie opiekunki, czy tylko ja mam problem z pierwszym dniem?

Mariola

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Podróż do pracy za granicą bez stresu? Sprawdź, jak Sindbad Transfer pomaga opiekunkom wyjeżdżającym do Niemiec

Pierwszy wyjazd do pracy jako opiekunka w Niemczech może być stresujący. Dzięki współpracy z Sindbad Transfer, podróż staje się komfortowa i bezpieczna. Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
7 skutecznych sposobów na przełamanie bariery językowej

Nauka niemieckiego nie musi być trudna ani czasochłonna. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci szybko opanować język!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ