Mężczyzno, nie masz pracy? Dowiedz się, jak się przebranżowić

Praca w opiece nie jest już tylko domeną kobiet. Coraz częściej progi agencji przekraczają mężczyźni. Co najważniejsze, świetnie sprawdzają się jako opiekunowie seniorów. Nie masz pracy? Chcesz się przebranżowić i zacząć pracę w opiece?

Praca w opiece także dla mężczyzn

Praca opiekunki jest bardzo popularnym zawodem wśród kobiet. Świetnie sprawdzają się w opiece nad podopiecznym, a także idealnie realizują obowiązki, takie jak: sprzątanie, gotowanie, pranie i wiele innych. Kobiety zawsze dbały o rodzinę i ognisko domowe, jednak nie oznacza to wcale, że praca w opiece jest tylko dla kobiet. Mężczyźni także świetnie sprawdzają się jako opiekunowie osób starszych. Dlaczego? Nierzadko, niektóre z codziennych obowiązków są dla nich mniej uciążliwe niż dla kobiet. Zaliczane są do nich takie prace jak: podnoszenie otyłego podopiecznego, sprawowanie opieki nad osobą na wózku, czy chociażby współpraca z podopiecznymi, którzy preferują współpracę z opiekunem tej samej płci.

Nie masz pracy? Zmień branżę

Dlatego, jeśli nie masz pracy bądź nie jesteś zadowolony z tej obecnej, warto pomyśleć o zmianie branży. Praca w opiece jest teraz bardzo dobrym wyborem. Coraz częściej pojawiają się w agencjach także mężczyźni. Nic w tym dziwnego – zarobki są dobre, a obowiązki zgodne z ich umiejętnościami. Jeśli do tej pory niewiele wspólnego miałeś z opieką, a zastanawiasz się, czy dałbyś sobie radę na zleceniu, to przede wszystkim musisz pomyśleć o zdobyciu doświadczenia. Można je zdobyć poprzez opiekę nad osobą z rodziny, osobą bliską, a także poprzez pracę w miejscach dedykowanych: domy opieki, szpitale czy też inne, tego typu placówki. Warto także pamiętać o cechach charakteru. Jesteś empatyczny, pracowity, masz pozytywne nastawienie do życia? Takie cechy to fundament w pracy jako opiekun osoby starszej. Przydatna będzie także znajomość języka kraju, do którego planujesz wyjechać. Zapewni ci to lepiej płatne zlecenie i szybsze znalezienie pracy.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ