Kolonia – 5 atrakcji, o których się nie zapomina

O tym, że praca opiekunki ma swój początek i koniec nie trzeba nikomu mówić. Jednak o tym, jak spędzać czas wolny, aby nacieszyć się nim i faktycznie wypocząć już tak. Dzisiaj pokażemy Wam Kolonię – miasto w zachodnich Niemczech, które nada się idealnie do zwiedzania podczas wolnego weekendu. Poznaj ciekawe miejsca w Kolonii!

Kolonia – 5 atrakcji, które zapadną Ci w pamięć:

1. Alter Markt

Kolonia Alter Markt zleceniadlaopiekunek.plAltermarkt to miejsce, w którym odpoczniecie przy deserze i pysznej kawie . Kolonia nie ma rynku, ale z powodzeniem zastępuje go to miejsce. Znajduje się niedaleko dawnego targu rybnego i góruje nad nim bryła kościoła św. Marcina. Polecamy się tu wybrać!

2. Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny

katedra-sw-piotra-i-najswietszej-marii-pannyWidać ją z wielu miejsc w Kolonii. Katedra jest ogromna, piękna i cieszy oczy od XIII wieku. Jako jedna z największych na świecie stanowi wspaniały, gotycki symbol miasta, którego monumentalność robi wrażenie na każdym kroku. To tutaj bywali cesarze i królowie Europy, mury były świadkami wielu ważnych wydarzeń. Warto wspiąć się na wieżę i podziwiać panoramę miasta, a przy odrobinie szczęścia wysłuchać próby chóru we wnętrzu.

3. Muzeum Czekolady

muzeum czekolady kolonia

To punkt obowiązkowy nie tylko dla łasuchów. Świetne miejsce dla dzieci i dorosłych! Od podstaw dowiecie się, jak powstaje produkt, za którym wszyscy szaleją. Zaczniecie od ziaren kakaowca, poznacie skład, a także zostaniecie poczęstowani wyśmienitym wyrobem. Można również samodzielnie przygotować własną czekoladkę – zdecydowanie warto odwiedzić!

4. Cologne Cable Car

Cologne Cable Car zleceniadlaopiekunek.pl

Nie jest to zabytek, aczkolwiek atrakcja, której nie sposób ominąć. Kolejka gondolowa łączy dwie strony Renu. Przejażdżka umożliwia podziwianie urokliwej Kolonii z lotu ptaka. Warto zdecydować się na taką podróż i zobaczyć m.in. Most Hohenzollernów i Katedrę, a także drugi brzeg rzeki, z nowoczesnymi budynkami. To zupełnie inny punkt widokowy!

5. Ogród Botaniczny

kolonia ogrod botaniczny zleceniadlaopiekunek.pl

Tutaj z pewnością łatwo się zrelaksujesz i odpoczniesz. Większość ogrodów warto odwiedzić tylko wiosną i latem – ten natomiast jest piękny przez cały rok. Szczególną uwagę zwraca alejka palmowa (to najdalej wysunięte na północ miejsce, gdzie rosną palmy). Mnóstwo ścieżek, piękne kwiaty – jednym słowem wszystko dla miłośników przyrody!

 

Sprawdź również

Zawód opiekunka. Co na to mąż i dzieci?

Opiekunka seniora to zawód, który coraz częściej wybierany jest przez kobiety. Na pracę poza granicami Polski decydują się panie w różnym wieku – kiedyś ten zawód kojarzony był ze starszymi […]

CZYTAJ DALEJ
Jak zorganizować życie z opieką w tle?

O tym, jak bardzo zmienia się życie rodziny, gdy senior zaczyna potrzebować pomocy przy codziennych czynnościach, wiedzą wszyscy, którzy doświadczyli takiej sytuacji. Często dopiero post factum wyciągają oni wnioski, co […]

CZYTAJ DALEJ
Jak radzić sobie ze stresem w czasie pracy jako opiekunka seniora?

Praca z osobami starszymi jest pełna wyzwań. Podczas pobytu u podopiecznego może pojawić się wiele stresujących sytuacji, które będą wymagały podjęcia szybkiej i skutecznej reakcji. Jak zadbać o swój komfort […]

CZYTAJ DALEJ
Jak rozmawiać z podopiecznym? – Praktyczne wskazówki dla Opiekunów

Praca jako opiekunka osób starszych to wyjątkowe zadanie, które wymaga nie tylko troski i empatii, ale także umiejętności komunikacyjnych. W jaki sposób prowadzić rozmowy z podopiecznymi, aby budować zaufanie, zrozumienie […]

CZYTAJ DALEJ