Opiekunka z dobrym/ bardzo dobrym niemieckim do seniorki z 72250 Freudenstadt!

Danzige Pflege
Opublikowany
5 marca 2021
Lokalizacja
Gdańsk, Poland
Kategoria
Default
Typ pracy
Termin wyjazdu
2021-04-01
Płeć podopiecznego
Kobieta
Znajomość języka
dobra
Ilość podopiecznych
2
Minimalne wynagrodzenie
1400€
Miejsce pracy
72250 Freudenstadt

Opis

Opiekunka z dobrym/ bardzo dobrym niemieckim do seniorki / nowe zlecenie

numer oferty 005768

Od 01.04.2021

Do ustalenia

1450 €+PREMIA ŚWIĄTECZNA

Pani ma 85 lat, waży 65 kg, ma 160 cm wzrostu. Przyznano 5 stopień niepełnosprawności. Choruje na cukrzycę insulinozależną, Parkinsona, ma problemy z chodzeniem uwarunkowane wiekiem. Jest sprawna umysłowo, bez demencji. Ponadto ma alergię na kwas acetylosalicylowy - m.in w aspirynie. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Na wszelki wypadek nosi pieluchomajtki. Przychodzi Pflegedienst 1 raz dziennie w celu wstrzykiwania insuliny. Seniorce należy pomóc w jedzeniu. Spożywa miękkie jedzenie, płyny są podawane łyżką i zagęszczane w razie potrzeby. W nocy sporadycznie może potrzebować pomocy w wyjściu do toalety (zwykle ok. 3 i 6). Jest osobą przyjazną, ale nieco lękliwą.

Do dyspozycji: wózek inwalidzki, łóżko specjalistyczne

Plan dnia:

8:00 poranna toaleta, 8:30 śniadanie

odpoczynek na kanapie w salonie, 9:30h przyjmowanie leków, oglądanie telewizji

11:30 obiad do 12:30 odpoczynek po obiedzie,

oglądanie telewizji i odpoczynek w salonie, podanie lekarstw o 14:30, siedzenie na tarasie przy dobrej pogodzie, czytanie, ewentualnie krótki spacer w wózku inwalidzkim

18:00 kolacja przed TV, lekarstwa 19:30 - 20:00

krótka toaleta wieczorna – pójście spać

W nocy między 3:00 a 6:00 seniorce trzeba podawać lekarstwa.

Mieszka w małym mieście w domu wielorodzinnym z ogrodem razem ze swoim mężem, który nie wymaga opieki. Senior jest jeszcze samodzielny, pomimo tego, że przyznano jemu 4 stopień niepełnosprawności i jeździ na wózku, w ciągu dnia pracuje. Przychodzi również pomoc domowa w poniedziałki, aby posprzątać łazienki i obszar wejściowy. Do sklepów ok. 10 min.

Obowiązki: pomoc w higienie, pielęgnacji, ubieraniu, pomoc w jedzeniu, gotowanie, robienie zakupów, prowadzenie domu

Dla opiekunki: własny pokój, własna łazienka, Internet

Wymagania:

- dobra/ bardzo dobra znajomość języka niemieckiego,

- doświadczenie w opiece osób starszych jest wymagane

- prawo jazdy nie jest wymagane

- osoby nie-/palące (tylko na zewnątrz)

Nasza oferta:

- praca na dowolny wymiar czasu

- praca legalna w oparciu o umowę zlecenie. Zapewniamy stabilne i przejrzyste zatrudnienie, zgodnie z obowiązującymi regułami prawa. Od podpisanych umów odprowadzane są w Niemieckich kasach ubezpieczeniowych wszelkie składki, tak jak w przypadku umowy o pracę.

- z góry  opłacona i zorganizowana podróż

- Niemieckie ubezpieczenie

- stała opieka koordynatora

- PREMIE ŚWIĄTECZNE

Tylko zarejestrowani członkowie mogą ubiegać się o pracę.