Jak radzić sobie z upałami ?

Lato to czas kiedy temperatury mogą ulec znacznemu podwyższeniu. Jeśli zapowiada się u Was upalny dzień, to warto przeczytać nasze rady, jak sobie z nimi radzić. Dla seniorów taka pogoda może być niezwykle niebezpieczna! Szczególnie warto zadbać o osoby z chorobami serc i płuc. Dowiedz się, jak zmienić codzienne nawyki, aby przeżyć wysokie temperatury w pełni sił i w zdrowiu. Jak radzić sobie z upałami :

1. Unikanie słońca

Osoby starsze powinny pamiętać, aby kategorycznie zostać w domach między godziną 11 a 16. Właśnie w tych godzinach promienie słoneczne są najmocniejsze. Zostając w domu należy pamiętać o otwartych oknach. Dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w wiatrak bądź inne urządzenie chłodzące – jednak należy pamiętać, aby nie obniżać temperatury za mocno, by się nie przeziębić.

2. Picie wody

W upalne dni należy pamiętać o piciu wody. Najlepiej mineralnej bądź z dodatkiem soli. Osoby starsze nie odczuwają pragnienia tak jak osoby młodsze, dlatego warto przypominać im o nawadnianiu. Optymalną ilością są 3 litry wody tj. 12 szklanek.

3. Jedzenie również ma znaczenie!

Należy pamiętać, aby w upalne dni unikać potraw smażonych i najlepiej zastąpić je dużą ilością świeżych warzyw, owoców i chłodników. W tych dniach warto również pamiętać o odpowiedniej porcji soli – nie należy potraw przesalać, ale pamiętać, że w upały szybko tracimy chlorki i sód.

4. Unikanie sztucznej odzieży

Warto zwrócić uwagę na odzież, którą nosimy podczas upalnych dni. Musi być lekka i umożliwiać skórze oddychanie. Najlepiej zadbać o ubrania z bawełny i innych naturalnych materiałów.

5. Zamiast aktywności leżenie

Warto pamiętać, że w tych dniach organizm niezwykle szybko się męczy. Należy pamiętać, że wszelkie aktywności fizyczne czy czynności takie jak sprzątanie bądź pielenie w ogródku należy przełożyć na inny dzień bądź późne godziny wieczorne.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ