Szczęście w nieszczęściu

Jako Opiekunka pracuję od 2005 roku. Wyjechałam pierwszy raz kiedy straciłam pracę. Nie mam wykształcenia do tego miałam już 45 lat i nikt nie chciał mnie zatrudnić. Sąsiadka jeździła na Niemcy do pracy i namówiła też mnie. Jeździłyśmy tak na zmianę do różnych rodzin. Podczas pobytu w Polsce chodziłam do kosmetyczek, zaczęłam o siebie dbać. Doceniał to mój mąż i dzieci. Kiedy byłam w domu razem z moim Krzyśkiem chodziliśmy na „randki”. Zdarzało nam się jeść kolacje w restauracjach. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Czułam, że kochamy się jeszcze bardziej niż zwykle.

Któregoś razu zaproponowałam żebyśmy poszli do „Czapli” restauracja ma bardzo dobre opinie. Mąż próbował wybić mi ten pomysł z głowy, ale ja się uparłam. Po złożeniu zamówienia czułam, że ludzie dziwnie się na nas patrzą. Myślałam, że coś ze mną nie tak. Może nam zazdroszczą, że mimo wieku ciągle wychodzimy razem. Wróciliśmy do domu i nie myślałam o tym.

Rok później od tej sytuacji podopieczna, którą się opiekowałam nagle zmarła. Była to bardzo miła Pani, ale miała już swoje lata. Postanowiłam, że zrobię niespodziankę mężowi i nie powiem mu o wcześniejszym powrocie. Wyszło z tego tak, że zaskoczyłam nie tylko Krzysia, ale również jego kochankę. Okazało się, że od 2010 roku mój mąż miał romans. Za moje zarobione w Niemczech pieniądze utrzymywał starszą ode mnie o 5 lat kobietę. Ona dorabiała sobie jako sprzątaczka w restauracji „Czapla” i to dlatego wszyscy tam się na nas tam patrzyli. Myśleli, że to ja jestem jego kochanką, a nie żoną. Okazało się, że okłamywał też ją, że jest biznesmenem i wyjeżdża na parę miesięcy w roku – tych parę miesięcy kiedy ja zjeżdżałam do domu. 

Teraz jestem rozwódką. I piszę Wam to ku przestrodze. Kiedy Wasi mężowie robią się zbyt mili i bardziej Was kochają nie ma co się cieszyć bo mogą mieć romans.

 Krystyna Sz.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ