Dorabianie opiekunek po pracy – czy to ma sens?

Pracując jako opiekunka seniora nie zawsze masz z góry ustalony plan działania. Niektóre opiekunki mają czas wolny w środku dnia, inne wieczorem. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń. Jednak są dwie grupy opiekunek – jedne korzystają z czasu wolnego przeznaczając go na odpoczynek, inne wolą w tym czasie dodatkowo zarobić. Dorabianie opiekunek po pracy – czy to ma sens?

Czas wolny i dodatkowa praca

Niektóre opiekunki traktują pracę poza granicami Polski jako spory zastrzyk gotówki. Bardzo często w trakcie kilkumiesięcznego wyjazdu starają się jak najwięcej odłożyć. W związku z tym oprócz opieki nad seniorem decydują się również na prace dodatkowe. Czasami to właśnie rodzina seniora daje taką możliwość poprzez dodatkowe zadania związane z obowiązkami domowymi. Innym rozwiązaniem jest również zajęcie się innym podopiecznym. Kolejnym, bardzo częstym zadaniem jest również sprzątanie domów czy inne prace związane z pomocą domową. Wszystko zależy od opiekunki i jej czasu wolnego. Jednak przy takich rozwiązaniach należy pamiętać, że organizm potrzebuje czasu na odpoczynek i regeneracja potrzebna jest każdemu.

Czas wolny ponad wszystko

Istnieje też druga grupa opiekunek, które bez względu na wszystko nie chcą wykonywać dodatkowych prac, gdyż bardzo cenią sobie odpoczynek. Nie każda opiekunka jedzie do pracy i oszczędza wszystko co zarobi. Dużo osób pracujących poza Polską chce już tam korzystać z życia – zwiedza, wydaje pieniądze na zakupach, spotyka się ze znajomymi. Praca nie musi być związana z rezygnacją z dotychczasowego życia. Opiekunka wyjeżdżając do seniora może również cieszyć się życiem i czerpać z tego wyjazdu.

Wszystko zależy od podejścia opiekunki. Nie każdy w życiu ma takie same priorytety, dlatego też nie można oceniać indywidualnych wyborów. Warto jednak mieć zawsze swój cel przed oczami. Trzymamy za Was kciuki!

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ