Aktywność seniora: 4 pomysły na jesień

Niezastąpionym miejscem w poszukiwaniu takich aktywności będzie z pewnością pobliski dom kultury czy klub seniora. Ponadto, warto również skorzystać z dni, w których jednak słońce przeważa nad słotą i cieszyć się piękną pogodą.

Poniżej 4 pomysły na ciekawą, jesienną aktywność seniora:

1. Czas na gry!

Gry planszowe, szachy czy kalambury to ciekawy sposób na spędzenie czasu z podopieczną bądź podopiecznym. Możesz delektować się tym czasem w duecie bądź wręcz przeciwnie – wyjdźcie do pobliskiego domu kultury czy klubu seniora. Tutaj z pewnością znajdą się chętni, aby spróbować swoich sił. Z pozoru błahe gry są idealnym sposobem na ćwiczenie koncentracji i pamięci. A należy pamiętać, że taka aktywność jest również wpisana w obowiązki opiekunki osoby starszej.

2. Robienie na drutach lub origami

Kolejna czynność, która z pewnością przypadnie do gustu starszym osobom. Coraz częściej mówi się o zajęciach z robienia na drutach dla starszych – korzysta się wtedy ze specjalnego rodzaju dużych drutów i wełny o grubym splocie. Dzięki czemu takie zajęcia nie sprawiają większych trudności. Takim zajęciem, które wspiera aktywność wzroku i mięśni jest również tworzenie papierowych figurek z origami. Warto o tym pomyśleć, bo długie wieczory aż kuszą, aby się tym zająć!

3. Szaleństwo w kuchni

Nie jest to niczym nowym czy też oryginalnym, jednak warto pamiętać, że wspólne gotowanie może spodobać się starszym. Nie chodzi tutaj tylko o przygotowanie standardowych posiłków, ale również dań wyjątkowych – zdrowych, dyniowych ciastek czy też aromatycznej, cynamonowej herbaty. Każda aktywność, która nie będzie rutynowym zajęciem będzie korzystna dla seniora.

4. Książka ponad wszystko

Jesień niewątpliwie kojarzy się z kubkiem ciepłej herbaty i książką. Nie musi być to rutynowe zajęcie. Wystarczy, że senior nie będzie czytał książek ze swojej biblioteczki, a np. raz lub dwa razy w tygodniu odwiedzicie bibliotekę miejską. Oprócz wypożyczenia lektury często odbywają się w tych miejscach spotkania z ciekawymi osobami lub inne wydarzenia, w których uczestniczenie będzie ciekawą odskocznią.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ