7 atrakcji Berlina, które każda opiekunka powinna zobaczyć

Berlin jest nie tylko stolicą, ale także największym miastem Niemiec. Zamieszkały przez prawie 3,5 mln osób zajmuje drugie miejsce – zaraz po Londynie – pod względem wielkości miast w Unii Europejskiej. Pracując w Niemczech jako opiekunka bądź opiekun osób starszych warto wybrać się na wycieczkę do Berlina. Zobacz, jakie 7 miejsc musisz koniecznie zobaczyć!

[tie_slideshow] [tie_slide]

1. Brama Brandenburska

Brandenburg 7 atrakcji Berlina

Ta zabytkowa budowla jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w mieście. Projektowana przez niemieckiego architekta Carla Gottharda Langhansa pochodzącego z Kamiennej Góry w Polsce. Czujne oko może na niej dostrzec Wiktorię – boginię zwycięstwa. Będąc pod bramą, ten symbol zjednoczenia Niemiec warto porównać z rewersami monet 10, 20 i 50 eurocentów.

[/tie_slide] [tie_slide]

2. Gmach Reichstagu – siedziba Bundestagu

7 atrakcji Berlina Gmach Reichstagu – siedziba Bundestagu

To tutaj od 1999 siedzibę ma niemiecki parlament, a także tutaj wybierany jest co 5 lat prezydent. Po zjednoczeniu Niemiec budynek został zmodernizowany – dodano m.in. szklaną kopułę, która waży 1200 ton! 47 metrów nad poziomem ulicy jej szkielet przykrywa 3 tys. metrów kwadratowych szkła. Wejście na kopułę jest bezpłatne (wcześniej należy się zarejestrować).

[/tie_slide] [tie_slide]

3. Wyspa Muzeów

7 atrakcji Berlina - Wyspa Muzeów - zleceniadlaopiekunek.pl

Wyspa w 1999 roku została wpisana na światową listę UNESCO. Leżąca na rzece Sprewie obejmuje największy kompleks muzealny świata. Znajdziemy tutaj muzea takie jak: Muzeum Pergamońskie (Zbiory Sztuki Starożytnej, Muzeum Azji Przedniej, Muzeum Sztuki Islamskiej), Stare Muzeum (Muzeum Egipskie i Antikensammlung), Muzeum im. Bodego, Nowe Muzeum i Starą Galerię Narodową.

[/tie_slide] [tie_slide]

4. Unter den Linden – jedna z głównych ulic Berlina

7 atrakcji Berlina - Unter den Linden - zleceniadlaopiekunek.pl

To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych alei miasta. Unter den Linden (pl. pod lipami) to historycznie główna ulica Berlina. Nazwa związana jest z posadzonymi po dwóch stronach ulicy lipami – spacer tą ulicą jest obowiązkowy!

[/tie_slide] [tie_slide]

5. Alexanderplatz

7 atrakcji Berlina - Alexanderplatz - zleceniadlaopiekunek.pl

W 1805 roku plac ten odwiedził car Aleksander I i to właśnie na jego część tak go nazwano. Jest to węzeł komunikacyjny, który codziennie odwiedza ponad 300 tys. osób! Berlińczycy mówią na niego pieszczotliwie „Alex”.

[/tie_slide] [tie_slide]

6. Pałac Charlottenburg

7 atrakcji Berlina Pałac Charlottenburg - zleceniadlaopiekunek.pl

Swoją nazwę zawdzięcza Fryderykowi Pruskiemu I, który to nazwał pałac na cześć swojej zmarłej żony. Pałac i otaczającego go ogrody jest kolejnym must see Berlina. Tutaj faktycznie można odpocząć od zgiełku miasta.

[/tie_slide] [tie_slide]

7. Zamek Bellevue

7 atrakcji Berlina - zamek Bellevue - zleceniadlaopiekunek.pl

Zamek jest siedzibą prezydentów Niemiec. To piękny kompleks pałacowy wybudowany w 1786 roku przez pruskiego księcia Augusta Ferdynanda.

[/tie_slide] [/tie_slideshow]

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
7 skutecznych sposobów na przełamanie bariery językowej

Nauka niemieckiego nie musi być trudna ani czasochłonna. Poznaj sprawdzone metody, które pomogą Ci szybko opanować język!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ