3 zdrowe nawyki na 2017 dla Ciebie i podopiecznej

Kolejny rok za nami. Opiekunki, które były w Polsce podczas przerwy świątecznej, wracają. Niektóre zmieniają miejsce pracy. Niezależnie od tego, warto wprowadzić w 2017 roku zdrowe nawyki. Zarówno ty, jak i podopieczny na pewno z tego skorzystacie. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić?

Zdrowe nawyki vs. rzeczywistość

Nowy rok to szansa na zmiany. Wiele osób robi listę postanowień noworocznych. Niektórzy bardziej skupiają się na realizacji marzeń, inni na poprawie jakości życia, a jeszcze inni na zmianie wyglądu zewnętrznego. W nowym roku mamy więcej zapału, czujemy, że nowe, które przyszło, umożliwi realizację postanowień. Tworząc taką listę warto jednak zastanowić się nad każdym wypisanym punktem i odpowiedzieć na pytania:

Dlaczego chce tego dokonać?
Czy osiągnięcie celu da mi satysfakcję?
Ile czasu potrzebuję, aby osiągnąć cel (miesiąc, pół roku, rok?)

Z realizacją postanowień noworocznych bywa różnie. Dotyczy to również tych postanowień wpływających na nasze zdrowie, urodę i kondycję. Nierzadko brakuje motywacji i lenistwo bierze górę. Dlatego też stawiając sobie konkretne cele, warto zachować zdrowy rozsądek.

Jakie nawyki pomogą tobie i podopiecznemu?

Aby 2017 rok był lepszy, zarówno dla ciebie, jak i podopiecznego warto zadbać o postanowienia noworoczne skupiające się na zdrowych nawykach. Niektóre są trudne tylko pozornie, a wraz z upływem dni będą stawać się wam coraz bliższe. Aż wreszcie pewnego dnia zastanowicie się, jak żyliście bez nich!
Poniżej 3 zdrowe nawyki, które warto wprowadzić w życie w 2017 roku:

1. Aktywność fizyczna minimum 3 razy w tygodniu
Badania dowodzą, że ćwiczenia fizyczne to nawyk, który dba nie tylko o zdrowie, ale również kondycję i samopoczucie. Warto wybrać aktywność odpowiednią do możliwości i predyspozycji: jazda na rowerze, marsz, nordic walking, spacery, pływanie, taniec, ćwiczenia fitness – pilates, na zdrowy kręgosłup itp.
2. Zdrowa dieta
Dieta obfitująca w wartościowe produkty z pewnością wspomoże twoje i podopiecznego zdrowie. Zadbaj, aby w 2017 roku posiłki były regularne, co 2-3 godziny. Dodatkowo, pamiętaj o nawadnianiu. Postaraj się również wyeliminować cukier ze swojej diety. Unikaj słodyczy, pij soki ale tylko te świeżo wyciskane, te w kartonach- nawet 100% zawierają cukier.
3. Wysypiaj się!
Podczas snu organizm dba o wyrównanie siły, odzyskanie harmonii i należyty wypoczynek. Dlatego zadbaj, aby spać min. 6-8 h, kłaść się spać o tych samych porach i nie ucinać sobie drzemek w ciągu dnia.

Sprawdź również

Ile zarabia agencja na opiekunkach osób starszych w Niemczech? Rozliczamy temat raz na zawsze!

Rodzina w Niemczech płaci 3500 euro za moją opiekę, a ja dostaję tylko 1900 euro. Gdzie jest reszta?” Czy agencje zabierają większość wynagrodzenia, czy jednak koszty są uzasadnione? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Alkohol w pracy opiekunki – konsekwencje, o których możesz nie wiedzieć

Czy opiekunka seniora może napić się alkoholu po pracy? Jakie konsekwencje niesie picie alkoholu na szteli? Zobacz co Ci grozi!

CZYTAJ DALEJ
Niemcy rezygnują z polskich opiekunek! Kryzys w branży?

Poznaj przyczyny, dla których niemieckie rodziny coraz częściej rezygnują z polskich opiekunek i jakie są konsekwencje dla polskiej branży opiekuńczej.

CZYTAJ DALEJ
Polskie Kościoły w Niemczech

Znajdź polskie kościoły w Niemczech i dowiedz się, gdzie i kiedy możesz uczestniczyć w mszach po polsku w swojej okolicy.

CZYTAJ DALEJ
Czarna lista Opiekunek – szokujące!

Czym są czarne listy opiekunek? Za co Opiekunki trafiają na czarne listy? Gdzie ich szukać? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ
Referencje dla opiekunki osób starszych

Szukając pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech warto zadbać o referencje. Dlaczego warto o nie prosić? Zobacz przykłady!

CZYTAJ DALEJ
Śmiech w opiece: proste wskazówki, jak uczynić każdy dzień przyjemniejszym

Śmiech to nie tylko zabawa- wpływa on dobroczynnie na ciało i umysł. Zmniejsza stres, wzmacnia układ odpornościowy i poprawia nastrój.

CZYTAJ DALEJ
Jak skonstruować najlepsze CV opiekunki osób starszych? 6 najważniejszych zasad

Szukasz pracy w opiece? Zobacz jak powinno wyglądać CV opiekunki osób starszych i co warto z nim zamieścić!

CZYTAJ DALEJ
Bezpieczeństwo i komfort pracy za granicą jako opiekunka osób starszych w Niemczech – sprawdzone porady na udaną adaptację

Jak zadbać o swój komfort w pracy za granicą? O czym warto pamiętać by dobrze się zaadaptować w nowym otoczeniu? Sprawdź!

CZYTAJ DALEJ